0a6d6b19f030513e8f9f67bc90027d20

 

Geçtiğimiz yaz, Ashley Tisdale Bh Cosmetics ile işbirliği yaparak Illuminate Cosmetics‘i kurdu. Söz konusu kozmetik markasının ilk ürünleri “beach goddess” ve “night goddess” far ve yüz paletleri, 6 renk dudak parlatıcısı ve 6 renk krem allık ve dudak nemlendiricisi oldu. Şimdi ise ürün seçeneklerinin arasına 2 renk aydınlatıcı, 2 renk bronzlaştırıcı krem ve 8’li fırça seti ekledi. Adı “illuminate (aydınlat)” olan bu markanın bütün ürünleri de kendi anlamına uyacak şekilde yüzü aydınlatıcı etkisi olması istenerek oluşturulmuş.

Bugün bu markanın iki paletinden bahsetmek istiyorum. Ashley Tisdale’in büyük bir hayranı olduğum için paletleri ilk fırsatta edindim ve gerçekten de amacına uygun olarak tasarlanmış. Yani renkleri yüzü aydınlık göstermeye çok uygun renkler olarak seçilmiş. Ayrıca fiyatı da far ve yüz paletlerinin fiyatları açısından bakıldığında çok uygun. Bana göre de makyajın amacı yüzü aydınlık göstermek olduğundan, bu paletlerin renklerini gerçekten çok beğendim. Ayrıca renkler kullanıldıktan iki saat sonra uçup gitmiyor, son derece kalıcı. Kötü açıları ise, Illuminate Cosmetics’in orjinal sayfasının Türkiye’ye gönderim yapmıyor olması, far paletlerinin kutularının çok kaliteli olmayışı ve pigmentlerin yoğunluğunun beklediğimden az olması. Biraz daha açmak gerekirse, far paletlerinin kutularının tasarımları çok güzel ve kutu elinizde parçalanacak kadar da kötü değil ama kalın kartondan yapılmış gibi bir hissi var. Pigmentler ise, renkler tek katta kendini belli edecek kadar yoğun ama bir Urban Decay “Naked” paletiyle karşılaştırılamaz bile. Ben her ne kadar Türkiye’ye kargo gönderimi olmadığından yurtdışından gelen arkadaşlarımla getirtmiş olsam da, bu paletlerden almak isteyenler için iyi bir haberim var. Bir ingiliz sitesi olan “beautybay.com” Illuminate serisini de satmaya basladı ve bu site Türkiye’ye gönderim yapıyor.

“Beach Goddess” paletinde bronz renklerden oluşan 9 far rengi, 1 bronzer (“seychelles”), 1 allık (“bermuda”) ve 1 aydınlatıcı (“st. lucia”) var. Bu serinin renklerini her şeyiyle çok beğeniyorum. Mat ve simli renklerin sayısının dengesi ideal ve paletin içindeki allık da far renkleriyle çok uygun. Belki aydınlatıcının rengi biraz daha açık olabilirmiş ama yine de iyi bir renk. Paletteki favori renklerim ise “St. Barts” ve “Bora Bora”. Flaşlı ve flaşsız olarak paletteki renklerin duruşunu aşağıya koydum. Kolumda soldan sağa olan renkler palette de saat yönünde olacak şekilde Seychelles, St. Barts, Maui, Fiji, Belize, Barbados, Tahiti, Aruba, St. Lucia, Cabo, Bora Bora, Bermuda.

dscn1312dscn1309

“Night Goddess” paletine gelince… Renkleri harika ve özellikle paletteki “Animal” rengi fara bayılıyorum. İkinci favorim ise “Nocturnal”. Bu palette de 1 bronzer (“Dusk”), 9 renk far, 1 allık (“Dawn”) ve 1 aydınlatıcı (“Dangerous”) var. Bu palette de aydınlatıcının rengi belki biraz daha açık bir tonda olabilirmiş ama bu da iyi bir renk. Allık da kesinlikle far çeşitleriyle çok uyumlu. Yalnızca, bu paletteki simli ve mat renklerinin dengesi pek iyi değil. Biliyorum ki bu palet daha çok gece makyajı için tasarlanmış ama yine de içinde yalnızca tek mat far çeşidi (“After Dark”) olması yeterli gelmedi. Flaşlı ve flaşsız olarak paletteki renklerin duruşunu aşağıya koydum. Kolumda soldan sağa olan renkler palette de saat yönünde olacak şekilde Dusk, 4 AM, Nocturnal, Moonlight, Wild Child, In the Stars, Dawn, Twilight, After Dark, Dangerous, Animal, Night Owl.

dscn1344dscn1337

Bence bu iki far ve yüz paleti fiyatına göre oldukça kaliteli ve edinmeye değer paletler. Birkaç adapte edilmesi gereken durumun da Illuminate markası geliştikçe daha iyi olacağına eminim. Eğer gözlerinizi ortaya çıkaracak renklerden oluşan, uygun fiyatlı ve yüzü aydınlık gösteren far ve yüz paletleri arıyorsanız Illuminate’e bir şans verebilirsiniz.

Farkındayım çok uzun bir yazı oldu, ben bile kendime inanamıyorum. Ama bu iki palet hakkında açıklamaların kapsamlı olduğunu düşünüyorum. Umarım sizin için de öyledir.

Bahsettiğim paletleri incelemek isterseniz linkleri burada:

Bumerang - Yazarkafe

Illuminate by Ashley Tisdale – “Beach Goddess” ve “Night Goddess” Paletleri,” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s