Bu mevsimde yanaklarımız güneşten bronzlaşmaz, sıcaktan kızarmaz veya soğuktan pembeleşmez. Bu mevsimde, cildimiz biraz daha soluk kalır. Evet, allığın kullanım amacı zaten yanakların soluk gözükmemesini sağlamak, ama çok göze batan ve doğal durmayan renkleri seçmekten kaçınarak bunu sağlamak en iyisi olacaktır. Allık için de yine toprak tonları veya turuncu tonlarına yönelmeye bakın. Yanaklarda pembelik olması abartılmadığı surece doğal duracaktır. Bu yüzden, turuncuyla pembenin karışık olduğu allık renklerine de bir bakın.

Açıkçası bronzer ve aydınlatıcılarla ilgili söyleyeceğim pek bir şey yok. Yalnızca, bence bronzer’ı yazın kullandığımız kadar fazla bir miktarda kullanmaya gerek yok. Yalnızca yüzü şekillendirmek için az miktarda kullanılması yeterli olacaktır. Aydınlatıcı için de, dengelemek amacıyla bütün makyajı bu sonbahar serisinde sıcak renkler kullanarak yaptığımız için, dengelemek ve farklılık katmak adına soğuk bir renk kullanıp az miktar metalik gri deneyebilirsiniz. Ama tabii ki yine altın renkleri de çok yakışacaktır.

Bir hatırlatma; eğer kendinize yakıştırdığınız renkleriniz varsa, makyaj eşyalarınız ve elinizdeki renklerle oynayıp farklı şeyler ortaya çıkarmak istiyorsanız kesinlikle istediğiniz renkleri kullanın. Söz konusu renkleri bu mevsim için tavsiye etmem demek hiçbir şekilde diğer renkler yakışmaz demek değil. Sonbahar serisinde belirttiklerim, mevsimin bizdeki etkileri ve bunun sonucunda nelerin daha uygun durabileceği konusundaki kişisel görüşlerim.

Bu gönderiyle paylaştığım fotoğraf, size anlattıklarımı bir araya getirirseniz ortaya çıkacak makyajın hafif bir örneği. Hiç filtre kullanmadım ama elimde de profosyonel kamera olmadığından renkleri bu kadar belli edebiliyorum. Umarım faydalı olur.

Sonbahar serisinde en uygun renklerden, rujlardan, göz makyajindan ve allıklardan bahsetmeye çalıştım. Şimdilik sonbahar serisinin sonuna geldik. Sonbaharla ilgili diğer gönderilere de bakmayı unutmayın.

Allık, bronzer ve aydınlatıcı konusunda ilham almak isterseniz aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:

 

Bumerang - Yazarkafe

Sonbahar renklerini seçmek – Allık, Bronzer ve Aydınlatıcılar,” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Sonbahar gelince,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s