Bloğumdaki çekilişe katıldınız mı? Çekiliş içindeki hediyeler ve nasıl katılacağınız için buraya tıklayın. Katılım çok kolay!

 

Gelelim ilk kış serisinin, dudaklar ve gözlerden bahsettikten sonra, son yazısına… Ne çeşit bir allık yakışır? Şimdi bir an için atkımızı, beremizi, eldivenimizi takıp dışarı çıktığımızı düşünün. Rüzgar esecek, soğuk yüzümüze çarpacak… Yüzümüzün bunlara vereceği ilk tepki de yanaklarımızın kızarması olacaktır. Biz de allığımızı seçerken yüzün bu mevsimde yapacağı mimikleri taklit etmeye çalıştığımız için kış mevsimleride kırmızı allıkların kışın çok yakıştığını söyleyebilirim. Çünkü yanakların tepki olarak kızarması bir yana, aynı zamanda solgunlaşmış, mermer gibi görunen yuzlerimizi canlandırmak için harika olacaktır.

Aydınlatıcılarda ise, normalde altın renkli aydınlatıcıları çok daha fazla seviyor olmama ve cilt tonuma çok daha uygun buluyor olmamama rağmen, gümüşe yakın veya mor aydınlatıcıları çok daha fazla kışa yakıştırıyorum. Yine, solmuş yüzlerimize daha çok ışıltı katıyor.

Bronzerlara gelince… Bronzer’ı nasıl kullanacağınızı kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Bu soğuk günlerde sıcaklık katmasını istiyorsanız tüm yüzünüze uygulayabilirisiniz, ya da yüzünüzü şekillendirmek adına hafif/günlük bir kontür aracı olarak da kullanabilirsiniz ki ikisi de çok yakışacaktır. Eğer tüm yüzünüze sıcaklık katması için uygulamak istiyorsanız bronzerınızın renginin ten renginizden iki tondan daha koyu olmadığına ve boynunuz ile kulaklarınızın da üzerinden geçtiğinize emin olun. Kontür amaçlı bronzer için de en fazla iki ton koyu renkte seçmeniz doğru olacaktır ve bronzerınızın alttonunun turuncu olmadığına emin olun.

 

img_6926

 

Yukarıya kış makyajıyla ilgili bahsettiklerimi birleştirince ortaya çıkacak makyajın bir örneğini koydum. Yalnız, rujlarda alttonu soğuk koyu renkler kullanırsanız nasıl “buzlar kraliçesi” tadında bir makyaj olacağını göstermek istedim. Buradaki gibi alttonu gri olan kahverengi ruj yerine kırmızı kullanınca da sıcacık harika bir görüntü ortaya çıkar. Kırmızı renk ile de denemenizi tavsiye ederim.

 

Yazı ile ilgili bazı allık, bronzer, aydınlatıcı örnekleri:

Kışın ne çeşit allık/bronzer/aydınlatıcı sürmeli?” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s