Rimel hepimizin günlük kullandığı bir ürün. Ama mümkün olan en iyi şekilde kullanarak etkilerini arttırmak ve daha güzel durmasını sağlamak mümkün. Aşağıda, rimelin nasıl sürülmesi ve nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili birkaç tane ipucu paylastım. Bakalım ipuçlarının hepsini siz de biliyor muymuşsunuz? Sizin için yeni olan bilgiyi benimle yorumlardan paylaşabilirsiniz. Yardımcı olursa ne mutlu… İşte ipuçları:

1- Kirpik diplerinden başlayarak zig-zag çizerek rimeli sürmek: Bu sayede kirpikler birbirinden ayrılarak daha iyi taranır. Ayrıca, kirpikleri birbirinden ayırmış olacağınız için, rimel etkisini her bir kirpiğin her yerinde gosterme şansı yakalar. Bu sayede de alacağınız verim artar.

2- İkinci kat için ilk katın kurumasını beklemek: Islakken ikinci katı geçtiğinize uygulamayı sırasında fırçayla aslında ilk katı kısmen geri alıyoruz. Kirpiklerin dolgun görünmesi için ilk katın kurumasını bekleyin, bu sayede ikinci kat zaten oturmus bir tabakanın üzerine yerleşeceği için etkisini çok daha fazla gösterecektir.

3- Rimelin fırçasını arada bir silmek: İster istemez – çoğu rimelde – fırçada kurumuş rimel boyası parçaları kalıyor. Bunlar varken rimeli sağlıklı şekilde sürebilmek ve kirpiklerimize bu kurumuş parçaların (“clump”) gelmemesini sağlamak pek mümkün değil. Rimelin fırçasında olası kurumuş kalıntıların oluşmasını engellemek ve olanları da temizlemek için arada bir fırçanızı (mesela ayda bir uygun – kendi rimel fırçanızın durumuna göre sıklaştırabilirsiniz) kuru bir peçeteye fırçaya zarar vermeden silin. Bunu yaparken fırçayı peçeteye çok bastırmayın ama çok yumuşak davranmanıza da gerek yok. Rimel fırçanızın sandığınızdan çok daha dayanıklı çıkacağına eminim.

4- Rimelin kendi fırçasını kullanmamak: Bu madde her zaman olmasa da ama bazı durumlarda lazım olabiliyor. Bazen bir rimelin formülünü çok beğenirken fırçasının hiçbir işe yaramadığını ya da fırçasının çok iyi olduğunu düşünürken formülün işe yaramaz ve kullanışsız olduğunu düşünebiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda, beğendiğiniz rimel formülü ile beğendiğiniz rimel fırçasını kullanın. Evet, iki rimel taşımayı gerektiriyor ama en iyi yönlerini birleştirdiğinizde sizin için mükemmel kirpik görüntüsünü oluşturacaklar.

5- Bulaşan rimeli silmek için kurumasını beklemek: Rimeli sürerken göz kapağımıza bulaştırmak hepimizin başına gelen bir olay. Ama bunu yok etmeey çalışırken yapılan en büyük hata panik yaparak, anında bulaşan yeri silmeye calışmak. Böyle yapınca her yere yayıldığını ve temizlenmesinin hiç de kolay olmadığını fark etmişsinizdir. Bununla uğraşmak yerine, sanki hata hiç olmamış gibi makyajınızı yapmaya devam edin. Bırakın bulaşan yer siz makyajınızı tamamlayana kadar iyice kurusun. Kuruduktan sonra kuru bir kulak cubuğuyla üzerinden geçin. Ne kadar çabuk çikacağına şaşıracaksınız. Hatta buna suya dayanıklı rimeller bile dahil.

Umarım bu beş ipucu size yardımcı olur. Sizin de eklemek istediğiniz bir ipucu varsa benimle yorumlardan paylasabilirsiniz.

Birkaç iyi rimel tavsiyesi için linkler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s