Bu mini bakım kitinde vücudu sakinleştirici, yatıştırıcı, koruyucu etkili bitkiler kullanılmış. İçinden; lavantalı vücut kremi, vücut sabunu, banyo esansı ve güllü vücut kremi, vücut yağı, banyo esansı olmak uzere altı adet ürün çıkıyor. Ürünlerin her biri minicik şişelerinde ve boyutları tam bir kere kullanmaya yetecek şekilde paketlenmiş. Yani, birinci kullanışta tasarruflu davranıp ikinci kere yeniden kullanmak pek mümkün değil ama tek kullanımlık olduğu için o kullanışta yetersiz miktarda da gelmiyor.

Dr. Hauschka ürünleri doğal ve organik. İçinde yapay koku ya da boya da içermiyor. Bu yuzden de özellikle banyo esansından gelen az ve öz harika gül kokusunu daha da takdir ettim. Yapay, kötü, ağır bir koku hiç yok. Az ama alttan alttan hoş bir koku veriyor. Böylece, belli bir süre sonra kokudan bayılacak gibi hissetme durumu da olmuyor.

Banyo esansı, bahsettiğim gibi hafif ve hoş kokulu. Aslında, ürünlerin tamamı hafif ve hoş bir kokuya sahip. Hafif derken hem dokusu, hem de kokusunu kastediyorum. Vücut kremi bir gün boyunca nemlendirmeye yarıyor ve bu konuda da çok başarılı. Sanırım benim favorim vücut yağı oldu. Hem hiç rahatsız edici, yağlı, vıcık vıcık hissettirici bir yapıda değil; hem de o kadar kolay emiliyor ve nem veriyor ki iki gün krem kullanmama bile gerek kalmadı. Kullandığım en iyi yapıdaki vücut yağı buydu diyebilirim. Vücut sabunu ise (sanırım ben genelde katı sabunları tercih ettiğim için), yeterince köpürmedi ve banyo lifi bol bol sabun olmadığı için bana biraz yetersiz geldi.

Rahatlatma konusunda da; zaten o kadar vücut yağından, banyo esansından, gül ve lavanta kokularından sonra kim rahatlamaz zaten bilmiyorum!

 

Bahsettiğim ürünü incelemek isterseniz linki burada:

https://www.dr.hauschka.com/en_DE/products/nurturing-body-care-kit/

 

nurturing-body-care-kit.jpg

 

Dr. Hauschka – Besleyici Vücut Bakım Kiti,” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (3),

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s