Her gün işle evi, okulla sosyal hayatı, arkadaşlarla aileyi, işle okulu vs. dengelemeye çalışıyoruz. Kısacası hayatımız bir şeyleri dengelemeye çalışmak üzerine geçiyor. Birden fazla şeyi dengelemeye çalışınca da – malum – her şey tepetaklak oluyor. Hmm yoksa olmuyor mu? Aslında hani şu mükemmeliği kurmaya çalıştığımız dünyada bence içten içe siz de farkındasınız ki her şeyin tepetaklak olduğu falan yok. Sadece kendimizden aşırıyı ve mükemmeli beklediğimiz için en ufak problemde yıkılıveriyoruz. Bu ufak insanlık halleri birikince de başarısızlık duygusu oluşuyor. Peki ama bu mantığı üzgün hissederken kendimize anlatmaya çalışınca işe yarıyor mu? Tabii ki, hayır. Ama denemeye devam etmekten zarar gelmez ve birlikte hareket edersek birbirimizden aldığımız güçle daha başarılı oluruz!

Bu durumu araştırınca, bu “tükenmişlik” durumunun sebeplerinden birinin kızların yetiştirilme tarzı olduğunu öğrendim. Küçük bir kızken başlayan “eve kadın bakar” öğretisinden dolayı kariyeriyle evini dengelemeyi görev bilmiş ve bunun için harcanıp eşinden yardım almayan kadınlar bu işin çıkış noktalarından biriymiş. Hiç kimseye dair eleştiri yapmıyorum, iyi ya da kötü, bu durum bu sorunun çıkış noktasıymış – ki bence de mantıklı. İkinci ve daha çok üzerinde durmak istediğim sebebe geliyorum: SOSYAL MEDYA! Herkes kendi hesabında o kadar mükemmel, o kadar hayatı dengeli duruyor ki, biz de olmadığımız kadar mükemmel hallerimizi paylaştığımızı ve diğer insanların da öyle yaptığını unutarak, biz hariç herkesin o mükemmel kıvama geldigini düşünmeden edemiyoruz. Bunlardan bahsettiğimize göre gelelim çözüm olmasını umut ettiğim şeye:

Kendi instagram sayfamda bizlerin mükemmel olmadığı anlara ait fotoğraflara yer vermek istiyorum. Herkes kendi hesabında mükemmel anlarından zaten bahsediyor; hadi bu hesapta da kimsenin bahsetmediği trafikte kalışlarımızdan, üzerimize yemeğin dökülüşünden, yorgunluktan odamızın dağınık kalmasından, bir türlü bitiremediğimiz projelerden, yanlış giyilen kıyafetlerden, yakılan yemeklerden kısacası günümuze ait mükemmel olmayan her şeyden bahsedelim. “Mükemmel olmayan” anlarınızı fotoğraflayıp bana atın, ya da beni tagleyin, onları Stardust In Matte instagram hesabımda yayınlayarak bir araya getirelim, kendimize ait bir #hayatmukemmeldegildir alanı oluşturalım! Böylece hepimiz aslında nasıl sürekli savaş içinde olduğumuz ve hayatın bunlarla güzel olduğunu birbirimize hatırlatmış oluruz.

Hadi ne kadar “mükemmel olmadığımızı” birbirimize gösterelim!!! #hayatmukemmeldegildir

 

Hayat Mükemmel Değildir!” için 2 yorum

 1. iyi günler.
  sizi yeni tanıdım.yazınızı da beğendim.BAŞARILAR dilerim.😇
  Ben de Farmasi ÜRÜNLERİ ni tanıtıyor ve satışını yapiyorum.
  ilgilenirseniz denemeniz için size de küçük bir paket yapıp göndermek isterim.
  iyi çalışmalar…
  idealkozmetik…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s