İlk olarak bir sabitleyici pudranın vermesi gereken en önemli sınavdan başarıyla geçtiğini söyleyerek başlamama izin verin: flaşlı fotoğraf testi… Bu test nedir derseniz açıklayayım; sabitleyici pudralar eğer yeterince kaliteli değillerse, flaş kullanarak fotoğraf çekildiğinde pudra uygulanan yerler bembeyaz, adeta pudrayı yüzümüze bocalayıp bırakmışız gibi çıkıyor. Bu yüzden de kesinlikle sabitleyici pudra alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri flaşlı fotoğraf çekindiğinizde yüzünüzdeki pudranın belli olmamasıdır.

Sabitleyici pudraların özellikle renksiz olanları çok tercih ediliyor ama bu pudranın özelliği, rengi sayesinde gözaltındaki kararmalara karşı kapatıcılık özelliği taşıması. Ama bu, gözaltı kapatıcısı yerine sadece bu pudranın kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Sadece, gözalti kapatıcısının üzerine bu renkli pudra da uygulanınca daha yüksek kapatıcılık elde ediliyor. Bu bakımdan kalitesinden çok memnun kaldım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tek sorun benim için renk tonunun koyu gelmesi oldu. İki somon tonu arasından açık renkli olanını seçmiş olmama rağmen benim gözaltı kapatıcımın renginin, ve hatta benim kendi cilt tonumun yanında koyu kaldı. Ama sonra, bir fondöten fırçası yardımı ile pudrayı kullandığım yerler ile kullanmadığım yerler arasındaki çizginin üzerinden bol bol geçerek, bu bölgeleri yumuşattım ve fark edilmez hale getirdim. Bu sayede de sorunum ortadan kalkmış oldu. Yine de bu sabitleyici pudranın bir ton daha açığını yapmalarına hayır demem.

Gelelim sabitleyici pudranın bariz amacına: sabitlemek. Bu konuda da çok başarılı bulduğum bir ürün oldu. Hem kapatıcının gözaltımdaki çizgilere dolmasını engelledi, hem kullandığım bölgelerde yüzümün yağlı görünmesini engelledi, hem de makyajımın tamamının görüntüsünü gün boyu daha iyi gösterdiği gibi sabitlediğim ürünler de (gözaltı kapatıcısı, fondöten gibi) normalden bir iki saat daha uzun dayandılar.

Bunların yanında, hem baking için hem de genel olarak fırçayla az miktarda kullanım için uygun bir ürün.

 

Bahsettiğim ürünü incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

http://www.maccosmetics.com.tr/product/13849/542/urunler/makyaj/yuz/pudra/set-powder#/shade/Peach

 

Mac – “Peach” Sabitleyici Pudra,” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (14)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s