Yoğun iş günleri, bitmek bilmeyen koşturmacalar, final haftaları derken eve kendimizi zor attığımız ya da uyumaya zor vakit bulabildiğimiz zamanlar oluyor. Böyle zamanlarda yüz bakımı yapmak şöyle dursun, makyajı çıkarmak bile çok zor geliyor. Böyle zamanlar için adım adım yapılması gerekenleri önem sırasına dizdim. 1. madde mutlaka yapılması gereken ama vaktiniz varsa 2. maddeyi ekleyin, daha da vakit varsa 3. maddeyi ekleyin vs. Yani, ilk kaç maddeyi uygulayabileceğinizi vaktinize göre siz seçin.

1- MAKYAJI TEMİZLEMEK:

Bu madde her zaman yoğun programın içine mutlaka sıkıştırılması gereken madde. Çok uykulu, yorgun ve yoğun da olunsa en azından yapabilecek şey makyajı temizlemek. Makyajı temizlemeden uyumanın zararları ile ilgili makale okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Şanslıyız ki makyajı çabucak çıkarmanın birçok yolu var. Temizleme sularını (“micellar su”) hepimiz biliyoruz ama yoğun günlerden bahsettiğimiz için en çabuk iş gören iki üründen bahsedelim: makyaj temizleme mendilleri ve makyaj temizlemek için yüz yıkama losyonu.

Makyaj Temizleme Mendili: Mendili kullanmadan önce çok az ıslatın, çok daha iyi temizleyecektir.

016_Deep_Clean_Make_up_remover_wipes  0045019_nivea-makyaj-temizleme-mendili-25-li.jpeg-2.png GRNR-201550-Garnier-Makyaj-Temizleme-Mendili-500x515.png

 

 

Makyaj Temizlemek İçin Yüz Yıkama Losyonu: Bu losyonla birlikte yüzü nazikçe ovalayıp suyla yıkayınca yüz makyajdan arınıyor. Ama maalesef, suya karşı dayanıklı ürünlerde çok işe yaramıyor.

1.PNG

 

Makyajı temizledikten sonra biraz daha vakit mi var? Bir aşağıdaki maddeye…

2. YÜZ YIKAMA:

Baktınız ki bir dakika daha yüzünüzle ilgilenmeye vaktiniz var hemen yüz yıkamaya geç in. Bunun için harika jeller var biliyoruz ama çabuk olması açısından benim tercihim yüz yıkama sabunları oluyor. Jel/krem yapıdaki sabunlardan bahsetmiyorum. Kalıp halindeki katı sabunların yüz yıkamak amaçlı olanlarından bahsediyorum. Böylece yüz daha çabuk durulanmış olacak. Krem veya jel yapıdakilerin Neutrogena reklamlarındaki gibi iki su çarpmayla durulanmadığını hepimiz biliyoruz.

thalia-dogal-inci-tozu-ozlu-sabun-150-g-421-99-B.png  545401 clq_6LMC_402x464 P.aspx.png

 

BONUS: “BİR TAŞLA İKİ KUŞ”: Bazı yüz temizleme ürünlerinin ayrıca makyaj çıkarma özelliği de var. Bir taşla iki kuş vurmak için bu ürünlerden birini de kullanabilirsiniz. Ama coğu yüz temizleme ürününün göz çevresiyle teması tavsiye edilmez. Bu yüzden “bir taşla iki kuş” durumu için kullandığınız ürünün buna elverişli olup olmadığına dikkat edin.

clq_6MLN01_402x464

3. KREM SÜRME:

Bu maddedeki kremler nemlendirici kremler değil. Çoğu zaman bu dönemlerde, yüzde stres veya yorgunluk kaynaklı kızarıklıklar ya da sivilceler ortaya çıkabiliyor. Dermatolojik sorunlardan bahsetmiyorum, bunlar için mutlaka bir doktora görünün ama stres kaynaklı basit sorunlar için sorunlu bölgeye kozmetik tipli kremlerden kullanabilirsiniz. Gerçekten işe yarayanları var.

Grease-Lightening-Packaging

 

4. GÖZALTI MESELESİ:

Yorgun günlerin etkisi hemen gözlerden anlaşılıyor. Bu yüzden gözaltını nemlendirmek, kararmaları ve şişkinlikleri gidermek amacıyla bir gözaltı kremine yönelebilirsiniz. Gözaltı şişlikleri için akşamdan buzlukta iki tane kaşık bekletip, sabah bu kaşıkları şişliklerin üzerine koymak da çok iyi geliyor.

clq_6KAK_402x464 ANR-eye-cream  Enchanted-Eye-Cream

5. YÜZ NEMLENDİRME:

Yüzde aşırı kuru hissedilen bir yer varsa bu bölgeler hızlıca nemlendirilebilir.

3605530252997_creme_hydratante_riche.png Hydro-Boost-Water-Gel_0 clq_7AY3_402x464

 

ÖNEMLİ NOT: Bol bol su içmeyi unutmayın!!! Yorgun gözlere de, cansız yüze de, vücuttaki enerjiye de asıl iyi gelecek olan o!!!

Not: Ürunleri incelemek isterseniz incelemek istediğiniz fotoğrafların üzerine tıklamanız yeterli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s