Bir pembe bir de kahverengiden oluşan bir mini far seti. Renkleri, göz kapağının tamamına ve kıvrım bölgesine kullanarak başka renge ihtiyaç duymayacak şekilde ayarlanmış. Bu yüzden renk tercihini beğendim. Pembesinin içinden altın rengi ışıldıyor. Bu değişik altton bu renge çok yakışmış. Kahverengisinin altında da kızıl bir altton var. Bu renk de zaten her makyajda aranan renklerden biri. Ama pembesi ile ilgili malesef kötü yorumum da var: pembesi gün içinde kullanmak için fazla ışıltılı, gece kullanmak içinse pigmentasyonu düşük. Dolayısıyla bu durum bu rengin kullanım alanını bir hayli kısıtlıyor. Ayrıca, her ne kadar iki renk de güzel olsa da keşke renklerden biri mat olsaymış. Böylece kullanırken birbirlerini dengelerlerdi. İçindeki kahverengi pembeye kıyasla daha az ışıltılı olsa da yine de o da mat değil.

Pigmentasyonunun çok iyi olmadığından bahsetmiştim. Ama kesinlikle çoğaltılabilir bir yapıya sahip (buildable). Yani üstüne katları ekledikçe rengi belirginleşebiliyor, üzerine bir kat daha sürülmesine müsait bir ürün. Bunun yanında, inanılmaz kalıcı bir far. Sabahtan akşama kadar yok olmuyor ve akmıyor.

Far, gün içinde göz kapağında kırışıyor. Yani kırışma çizgilerinde birikme gibi bir dezavantajı var. Bu kırışmanın/birikmenin nasıl engellenebileceğini bulabilmek için birkaç ürünle birlikte denedim. Sonuçlar şöyle: göz kapağında hiç baz yokken ve L’oreal Lumi gözaltı kapatıcısını baz olarak kullandığımda birikme yapıyor, Mac’in Mineral gözaltı kapatıcısını kullandığımda birikmesi yüzde ona kadar düşüyor, Urban Decay’in Primer Potion’ı ile birlikte ise hiç birikme yapmıyor.

Bir güzel özelliği de fırça ile farı alırken hiç tozutma yapmaması. Farların tozutması çok büyük bir problem olmasa da hemen hemen hiç böyle bir sorunun olmaması da kıyafetlerin üzerine dökülmesi ihtimalini en aza indirdiği için yine de iyi bir özellik.

Far setinin içindeki renklerin flaşlı ve flaşsız hallerini fotoğraflardan görebilirsiniz:

 

Bahsettiğim ürünü incelemek isterseniz linki burada:

clq_7PWK14_402x464.png

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s