Bu gözaltı kapatıcısının iddiaları; gözaltındaki kararmaları kapatmak, ışıltı vermek ve gozaltı kararmalarını tedavi etmek. Öncelikle, tedavi etmesi konusuyla baslayalım. Ben kullandığım süre boyunca pek tedavi ile ilgili bir gelişme görmedim ama belki de daha uzun, birkaç kutuluk, kullanım süreci gerekiyordur. Bu yüzden bu konunun üzerinde pek durmayacağım. Sadece, tek kutuda böyle bir tedavi süreci yaşamadığımı belirtmek isterim.

Bu kapatıcının diğer özelliklerine gelelim… Az ile orta arasında kapatıcılık düzeyi var. Eklenilebilir/arttırılabilir bir yapısı var. Yapısı çok sıvı. Bu yüzden de yağlı ciltlerin bu üründen çok memnun kalmama ihtimalleri var, ama kuru ciltliler ise bu ürünü aynı derecede seveceklerdir. Belirteyim ki, hele ki altına güneş kremi gibi yağlı olma ihtimali olan bir krem de sürüldüyse, kesinlikle çok yağlı hissettiriyor ve akıyormuş gibi bir his uyandırıyor. Ayrıca, gözaltındaki kırışıklıkları da dolduruyor. Gözaltı kırışıklıklarını doldurması ve çok sıvı oluşu dezavantajlarını transparan pudra yardımıyla yok etmek mümkün. Bu yapısı sayesinde gün içinde kurumaya da yol açmıyor. Günlük hayatta kullanıma çok uygun ve gözaltında makyaj ürünü yokmuşçasına hafif yapıda olan bir ürün.

Gözaltındaki kararmayı az kapatıcılığı olmasına rağmen çok güzel kapatıyor. Pembe alttonu var. Dahası da, aydınlatıcılık özelliği gerçekten de çok yüksek olan bir ürün. Bu yüzden de kapatmakla birlikte o bölgeyi aydınlık da gösteriyor. Aydınlık göstermesinin çok büyük bir avantaj olmasının yanında iki tane beğenmediğim sonucu var: birincisi, ışıltısı için çok fazla sim kullanılmış. Güneşin altında simlerin parıl parıl parlaması son derece yapay bir görüntü veriyor. Bu yüzden de transparan pudra kullanarak biraz mat görünüm kazandırmaya çalışmak gerekiyor. İkincisi ise, aydınlatıcı özellikli bir kapatıcı olduğu için yüzün diğer bölgelerindeki lekeleri bir dereceye kadar kapasa da, bu konuda yeterince iyi değil. Hatta aydınlatma özelliğinden dolayı vurguyu biraz da o bölgeye yapıyor. Aynı sebepten dolayı bir tavsiye: burnun kenarlarına yakın bölgelerde de pek kullanmak istemeyebilirsiniz. Çünkü gözenekleri çok az da olsa büyük gösteriyor.

Kalıcılığı çok yüksek. Sabah erken saatlerde de sürsem akşam makyajı çıkarana kadar duruyor. Son bir yorumum da kutusunun içindeki ürünün çok hızlı bitiyor olması konusunda olacak. Kutunun içine mi az ürün koyuyorlar, yoksa yapısı yüzünden midir bilmiyorum ama bir ayda bitiyor.

Sonuç olarak, transparan pudra ile ve yüzün diğer bölümlerine değil de sadece gözaltı bölgesine kullanıldığında gerçekten çok severek kullandığım bir kapatıcı. Hatta uygun fiyatlı kapatıcılar arasında kesinlikle favorilerimden biri olduğunu söyleyebilirim. Bölgesel ve pudra ile kullanılabiliyor olması çok büyük dezavantajlarmış gibi dursa da yapısı, aydınlık gösterme özelliği ve duruşu buna değdiriyor.

 

Bahsettiğim ürünü incelemek isterseniz linki burada:

Stilou-Corector-Iluminator-Loreal-Lumi-Magique-1-Light-•-LOreal

 

 

L’oreal – Lumi Gözaltı Kapatıcısı,” için 3 yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (5),
  2. Geri bildirim: HAZİRAN FAVORİLERİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s