Bee Beauty Makyaj Temizleme Suyu’nun iddiası: “durulama gerektirmeden makyajı nazikçe temizlemek”. Öncelikle beğendiğim özelliklerinden söz etmek istiyorum. İçeriğinde parfüm ve paraben yok, Aloe Vera ile salatalık özü var; ürün tüm cilt tipleri için. Kısaca, bu suyun içeriği son derece ideal. Maalesef bu ürünle ilgili beğendiğim özellikler bu kadar.

Çok hoşuma gitmeyen özelliklerine gelince… “Nazikçe temizleme” iddiasını pek yerinde bulmadım. Makyajı temizlemesi için kalıcılık özelliği olmayan, suya dayanıklı ise hiç olmayan makyaj ürünleri ile bu makyajın yapılmış olması gerekiyor. Hatta kalıcı olmayan makyaj ürünlerinde bile biraz ovalama gerektiriyor, suya dayanıklı ürünleri ise yerinden bile oynatamıyor. Temizleme işlemini makyajlı alanın üzerinde bekleterek de, ovalayarak da denediysem de istediğim kadar güçlü bir etki bulamadım. Bu durum maskaralar için de, likit mat rujlar için de geçerli.

Diğer bir hoşuma gitmeyen özellik ise yüzü temizledikten sonra yüzde yapış yapış bir his bırakması. Yani “durulama gerektirmeme” iddiasını da böylece kanımca yerine getirememiş oluyor. Eğer durulama gerektirmemeden kastettikleri sabun veya köpük bırakmaması ise evet durulama gerektirmiyor ama yüzdeki yapış yapış bıraktığı his bence yıkamayı zorunlu kılıyor.

Bunları belirttikten sonra eklemek de isterim ki, Micellar Makyaj Temizleme Suları genelede suya dayanıklı ürünleri tamamen temizlemez. Bu tip ürünleri temizlemek için yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerini kullanmak gerekir. Yine de günlük makyajı güzelce temizleyebilirler. Bu konuda en beğendiğim makyaj temizleme suyu, Bioderma’nın Sensibio H2O Micellar Suyu.

 

Bahsettiğim ürünleri incelemek isterseniz linkleri burada:

1467542223_Bee_Beauty_Makyaj_Temizleme_Suyu__1_p_550x550

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s