Bu seriyi Mac, CFDA/Vogue Fashion Fund işbirliğinde çıkarmış. Chromat serisine ait yedi adet ürün var benim deneyip yorumladığım ürün de, aralarından “Aeros Blue” isimli açık lacivert metalik jel eyeliner.

Ben özellikle eyeliner olarak jel olanlarını günlük kullanmayı tercih ediyorum çünkü sürmesi diğer tiptekilere göre çok daha rahat geliyor. Ama jel eyeliner’in iyisini seçmek çok zor oluyor. Daha sonra kullanmaya devam edip etmeyeceğimi anlamak için eyeliner’ı seçerken öncelikli olarak iki özelliğine dikkat ediyorum:

  1. Gözümün altına veya kenarlarına gün içinde akıyor mu?
  2. Günün sonuna kadar opaklığını koruyabiliyor mu? Bunu anlamanın en iyi yolu günün sonunda eyeliner’ın kuyruklarına bakmak oluyor. Kuyruk bölümü gözlerin en dışındaki ve en ince bölüm olduğu için silinmeye en elverişli bölge. Günün sonunda kuyruk hala duruyorsa, o eyeliner yeterince kalıcıdır. Bir diğer kalıcılığı zorlama yöntemi de o makyajla spor yapmak. Sporun sonunda hala (özellikle kuyrukların) dayanmış olması da kalıcılığını ölçmek için iyi bir yöntem.

Bu açıklamalardan sonra, şimdi Mac’in bu ürününe geliyorum: Öncelikle rengin metalik olması korkutmasın, saten duruşlu günlük kullanıma uygun bir rengi var. Kalıcılığına gelirsek, bugün hem çok uzun bir gündü hem de günümün içinde spor vardı ve kuyruğun %95’i duruyor. Kalıcılığı kesinlikle beni çok etkiledi çünkü çoğu jel eyeliner bu performansı yakalayamaz. Bunun yanında, gözümün hiçbir yerine akma yapmadı, sapasağlam, nereye sürdüysem orada duruyor. Yani bu ürün, kesinlikle tavsiye edebileceğim, rengi farklı ama uçuk olmayan, harika bir eyeliner.

Sorun yaratan tek bir özelliği var, o da tek sürüşte uygulamayı bitirmeye uygun bir yapısı olmaması. Şöyle ki, ilk sürüldüğünde, yeterince opak olmayan, boşluklu bir duruşu var. Biraz, tek kat sürülmüş koyu renk ojeleri anımsatıyor duruşu. Üzerine ekleme yapması da pek kolay değil ama yöntemini bulunca iş kolaylaşıyor: eyeliner’ın birinci katının üzerinden kaydırarak ikinci katı geçmek yerine birinci katın üzerine hafifçe bastırarak, kaydırmadan ekleme yapın. Benim yaklaşık üçüncü eklememde tamamen opak bir hale geldi. Normalde, opaklaştırabilmek için bu kadar uğraştırması kızdırırdı ama bütün gün o kadar iyi durdu ki, hiç kızasım kalmadı.

 

Eyeliner’ın rengi:

IMG_1941.JPG

 

İlk kattaki boşluklu duruşu ve kat ekleyerek opaklaştırılmış duruşu:

IMG_1942     IMG_1945

 

 

Bahsettiğim ürünü incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

mac_sku_S63G13_640x600_1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s