Yaz gelince ben de herkes gibi soluğu tatilde aldım. Plaja giderken hazırladığım çantama da işte bunları koyuyorum:

  1. 50 faktor korumalı güneş kremi: Özellikle tatilin ilk günlerinde vücudumun her yeri için yüksek faktör kullanıyorum ki kızarıklık olmasın. Tatilin ilerleyen günlerinde de yüzüme kullanmaya devam ediyorum. Bu tatil için Mustela’nın bebekler için, hassas ciltlere özel güneş kremini getirdim. Çünkü, çok yağlı bir his bırakmıyor, sprey başlığı çok kullanışlı ve hassas ciltlere özel olması da güneşten dolayı hassasiyet oluşursa diye bir artı. Tek dezavantajı, gerçekten çok kötü kokuyor. Ama zaten bitmek üzere.
  2. Yanma yağı: İlk birkaç günü yüksek korumayla geçirdikten sonra biraz bronzlaşmak için özellikle bacaklarıma sürüyorum. Yağı sürüp gölgede yatıyorum gerçi ama yine de işe yarıyor. Yanımda, Otacı’nın havuç ve kakao yağını getirdim. Yağ, hava sıcak olmadığında donuyor ve kalıp gibi oluyor. Bu yüzden de, diğer yağlardan daha doğal olduğuna gerçekten inanıyorum. Çok uzun süre de kullanılıyor ve işe de yarıyor. Ben bu kutuyu seneler önce almıştım, hala yarısı dolu. Sıkıntı şu ki, mutlaka (MUTLAKA) iki kat buzdolabı poşetine sarmak gerekiyor. Yoksa güneşin altında yağ eriyince kutusu sızdırıyor ve bütün çanta batıyor.
  3. Dudak koruyucusu: Genelde yanımda hiç rengi olmayan, güneşten dudağımın kurumaması için, yalnızca işlevine önem verdiğim ürünler götürüyorum. Yanımda Nivea’nın UV ışınlarına karşı korumalı renksiz dudak kremini getirdim. Renksiz olmasına rağmen tüpten sürünce dudak beyaz kalıyor. O yüzden de, az sürüp parmakla yedirmek gerekiyor ki şeffaf dursun. Yine senelerdir kullanıp memnun kaldığım bir ürün. Güzel nemlendiriyor.
  4. IPod ve kulaklık: Müzik.
  5. Toka: Her ne kadar gölgede yatsam da saçlarım yapışınca sıcaktan fenalık geliyor. O yüzden de toka götürmek vazgeçilmezim.
  6. Güneş gözlüğü: Gerçekçi olalım, çoğu zaman yanıma almayı unutuyorum. Hatta gördüğünüz gibi, fotoğraf için eklemeyi bile unutmuşum. Ama olur da hatırlarsam mutlaka yanıma alıyorum. Çünkü plajda kitap okurken özellikle işime yarıyor.
  7. Su: Güneşin altında sizin de bazen kendinizi çöldeymiş gibi hissettiğiniz olmuştur. İşte benim de o zamanlarım için ve günde mutlaka en az iki litre su içmeye dikkat ettiğim için yanımda bir şişe su olur.
  8. Kitap: Bence yaz tatilini dinlendirici yapan şey, plajda sessiz sakin kitap okumak. Müzik değil, uyku değil, özgür şekilde kendi branşın konusunda olmak zorunda olmadan istediğim kitabı seçip okuyabilmek beni çok rahatlatıyor. Şimdilik Fahrenheit 451‘i okuyorum. Yakın zamanda bloğa da kitap hakkındaki yorumumu koyacağım.
  9. Powerbank: Yine fotoğrafa koymayı unutmuşum ama malum Iphone’ların şarjı neredeyse 10 dk gittiği için plajda powerbank olmadan gün bitmiyor.

Benim plaj çantama aldıklarım bu kadar. Bunların dışında sizin yanınıza aldığınız ve tavsiye ettiğiniz eşyalar/ürünler var mı?

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s