DSCN1475.JPG

 

İçinden dört adet ürün çıkıyor: Browvo! Conditioning Primer, Precisely My Brow Pencil, Cetvel ve High Brow.

Browvo! Conditioning Primer: bu kaş primer’ının iki amacı var: kaş kaleminin tutuculuğunu arttırmak ve uzun süreçte daha yoğun kaşlar elde etmek. Tutuculuğunu arttırmak konusunda gerçekten işe yarıyor. Bunu daha uzun süre kaş kaleminin kaşta kalması olarak değil de, kaşımda durduğu süre boyunca yüzüme bulaşmaması anlamında söylüyorum. Sürdüğüm yerde kaş kalemi rahatça kalıyor. Bunun yanında, sürdükten yaklaşık bir dakika geçtikten sonra az çok bir sabitlik veriyor. Bu süreçte kaş kaleminin uygulanmasını çok kolaylaştırıyor.

Kaş yoğunlaştırıcı özelliğiyle ilgili bir çok olumlu yorum duydum. Hatta birkaç kişiden, bu ürün sayesinde artık kaş kalemi kullanmalarına bile gerek kalmadığını dahi duydum ama açıkçası bende böyle bir etkisi olmadı. İki aydır kullanıyorum ama benim kaşlarım daha yoğun görünmüyor. Ufak bir etkisi var, evet (içeriğinde keratin ve soya proteinleri var). Ama bu etki minimum düzeyde. En fazla %5 yoğunlaştırmıştır. Yine de sabitlemesi, sağlıklı bir görüntü vermesi, tutuculuğu arttırması açılarından iyi olduğu için almaya değer bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Precisely, My Brow Pencil: kaşlarda detaylı olarak çalışabilmek için güzel bir kalem. Ucu ince olduğu için detaylı uygulamaya çok elverişli. Benefit’in bütün kaş koleksiyonu doğal bir görünüm elde etmek için tasarlanmış. Bence detaylı olarak kaşa saç parçaları çizmek her şekilde pek doğal durması mümkün olmayan bir şey ama en azından çizim uygulamalarında bulunmak isteyenler için elde edebilecekleri en doğal sonuç büyük ihtimalle bu üründen çıkar. Ben boş alanları doldurmak ve daha eşit bir görüntü oluşturmak için kullandım. Doğal bir görüntü verdi vermesine ama en doğalı (kimsenin kaş kalemi kullandığımı anlamadığı kadar doğalı) kaşları doldurmak için kesinlikle “Goof Proof Brow Pencil“. Bu kalem Goof Proof’un yanında daha çizgisel kaldı. Şu an kullandığım Laura Mercier’in kaş kaleminden hala daha doğal duruyor ve kullanımı daha kolay ama asıl amacınız detay değil de doğallıksa bu kalem yerine “Goof Proof Brow Pencil“ı tercih etmek isteyebilirsiniz. Biliyorum ki, elimdeki kalem bittiginde ben Goof Proof’u yeniden alacagim.

Kullandığım numara “3” ve saçıma göre kaşlarım daha açık renkte olduğu için 4’ü kullanmak bende daha doğal duruyor. Yine de renklerin size uygunluğuna bakabilmeniz için 3’ün rengini aşağıya koydum:

IMG_2513.jpg

 

Cetvel: detaylı çizim için her gün baştan eşitliği ve düzeni sağlamaya uğraşmamak adına içinden cetvel çıkıyor. Yanında gelen kitapçığa göre kaşın belli yerlerine tutarak cetveldeki rakamları kendinize göre belirliyorsunuz ki ertesi gün de kolaylıkla aynı sayıları kullanarak eşit bir uygulama yapmak mümkün olsun. Bu sete uygun olarak, yine detay için uygun bir ürün.

High Brow: Kaşın altına ve üstüne sürmek için tasarlanmış olan bu aydınlatıcı kalem gerçekten hoşuma giden ürünlerden. Güzel aydınlatıyor, simli simli durmuyor, yapısı çok kremsi ve kolay dağılıp cilde karışıyor. Bir pembe alttonlu bir de sarı alttonlusu var. Kendi renk tercihim ve cilt tonum sebebiyle ben sarı alttonu olandan setten çıkmasını tercih ederdim am sette pembe olanı var. Ama pembe renklisi de iyi aydınlattığı ve güzel karıştığı için hiç uygunsuz kalmıyor.

Rengi aşağıdaki gibi. Karıştığında nasıl durduğu fotografa net yansımadığı için yalnızca karıştırılmadan önceki halini koydum:

IMG_2531.jpg

 

Sonuç olarak, bence kaşlarında detaylı olarak çalışmak için ideal bir set. Doğal görünüm için ise Soft & Natural Brows seti daha uygun olacaktır. Ama aradığınız, kaş çizimine ve detaylı çalışmaya ulaşmaksa kesinlikle fiyatına değen, güzel bir set.

Bahsettiğim seti incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Benefit-Cosmetics-Defined-and-Refined-Brows-kit-e1463449385279.png

 

 

Benefit – Defined & Refined Brows Kaş Seti” için 2 yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (6)
  2. Geri bildirim: Bunlar Bitti (8)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s