Çok negatif bir başlangıç olacak ama maalesef %100 bitkisel bir ürün olduğunu söylemekten başka yapabileceğim hiçbir olumlu yorumum yok. Paketlenmesinden başlayacak olursak, çok kaliteli olmayan plastikten yapılmış gibi bir hissi var. Kapağı da daha birinci haftasında kapatmak için çevirirken çatladı. 

Şimdi gelelim duruşuna; ilk sürüldüğünde tene kolay karışıyor ama üç saatin sonunda bile göz altlarını tamamen kurumuş göstermiş oluyor. Makyaj da çok bayat duruyor. Yorgun olunan günlerde kullanmak da ekstra kötü, çünkü bayat/kuru bir görüntü ekstra yorgun gösteriyor. Göz altımı bu kadar aşırı kurutmasını engellemek için gözaltı nemlendiricimi arttırmayı da, iyi bir ışıltılı görüntü verici sabitleyici sprey kullanmayı da denedim ama hiçbir sonuç vermediler. Hatta nemlendiriciyi gözaltımın emmesini beklemeden hemen kapatıcıyı kullanmayı bile denedim ama – tahmin edeceğiniz gibi – o zaman da boşluklu, eşit dağılmamış bir görüntü oluştu ve o bile kurumayı engelleyemedi. Bir de, her nasıl oluyorsa, kuruyunca gözenekler de daha büyük görünüyor.

Bir diğer sorun da, yüzdeki kızarıklıkları kapatmak için kullanınca hiç kalıcı olmadı. Yani iki saat içinde sanki hiç kapatıcı sürülmemişle hemen hemen aynı göruntüye geri geliyor. Yine sabitleyici sprey ve sabitleyici pudrayla denedim. Onlar süreyi dört saate kadar çıkarmayı başardılar ama kapatıcı için iki saat çok başarısız bir süre diye düşünüyorum.

Ayrıca, göz altında inanılmaz miktarda birikme yapıyor. Hatta, sanırım daha önce hiç bu kadar birikme yapan bir kapatıcı kullanmamıştım. Göz altındaki bütün kırışıklıklara büyük miktarda dolma yapıyor ve sabitleyici pudra bunun %50’sini geçirse de hem tamamen engelleyemiyor, hem de zaten kurutucu bir kapatıcı olduğu için pudra iyice kurutuyor.

Son olarak, toplam üç çeşit rengi var ve internet sitesindeki renk çeşitleri hakkındaki fotoğraflar pek kullanışlı değil. Ben buğday tenli olduğum için “Light Honey” rengini aldım (açık tenli olmadığım için en açık tonu almayayım diye düşündüm) ama bana çok koyu geldi ve kullanabilmek için yazın bronzlaşmış olmayı bekledim. Belki size yardımcı olur diye bendeki “Light Honey” renginin fotografını koyuyorum:

IMG_2846.jpg

 

Bu marka %100 bitkisel olduğu için denemeye devam edeceğim ve beğendiğim ürünlerin çıkacağına inanıyorum. Belki de sadece kötü bir başlangıç yaptık. Sizin kullandığınız ve bana tavsiye edebileceğiniz Biota59 ürünleri var mı?

 

Bahsettiğim ürünü incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

03-Biota_2-1020-Edit_Light-honey-600x600

Biota 59 Elements – Soft Focus Göz Altı Kapatıcısı” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (7)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s