Öncelikle iddiaları; aynı anda kremsi ve pudralı bir yapıda olacağı, kolay hamlelerle kaştaki boşlukları doldurarak eşit görünümlü/dengeli ve doğal görünümlü bir görüntü vereceği. Kalemin yapısı gerçekten de aynı anda hem pudramsı hem de kremsi bir his veriyor. Arkasındaki fırçası da son derece kaliteli ve kullanışlı. Gün boyunca dayanıklılığı da var ama doğal görünümlü kaş doldurmak için öyle güzel kalemler çıktı ki bu kalem onların yanında çok sönük kalıyor.

Her şeyden önce, benim koyu kestane saçlarım olduğu için “Rich Brunette” rengini tercih etmiştim ama kahverengisinin içinde hiçbir grilik olmadığı için hiç doğal durmuyor. Çoğu yeni yapıdaki kaş kalemleri gibi üçgen bir tasarımı olmadığı için de kaşın kenarlarını doğal olarak çizme konusunda da pek başarılı değil. Yani doğal çizmesi mümkün ama çok uğraş gerektiriyor ve kalemin ucunu da sürekli sivriltmek gerekiyor. Sanırım hem aradığım üçgen yapıyı bulamadığım için, hem de rengi de bana uymadığı için kaşlarım eşit ve dengeli doldurulmuş da gözükmüyor.

Belki uygun rengini bulursam bana olan uygunlugu artar ama hem internet sitesinde olan seçenekler arasında içinde grilik olan bir rengi yoktu, hem de kullanması daha kolay ve doğal görüneceğine emin olduğum seçenekler varken buna pek sıra geldiğini düşünmüyorum. Bu kadar uğraşarak kullanmaya çalışmak için çok pahalı olması da cabası. Bunun yerine “Benefit – Goof Proof Brow Pencil” ya da “Anastasia Beverly Hills – Brow Definer”ı tavsiye edebilirim. İkisinden de çok memnun kaldım.

“Rich Brunette” rengi:

IMG_2922.jpg

 

Bahsettiğim kaş kalemini incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

LM_F15_EBP_Rich_Brunette_ECOM

Laura Mercier – Kaş Kalemi” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (9)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s