Bu seriyi Tüyap kitap fuarından, Pegasus Yayınevi çalışanlarından biri tavsiye ettiği için almıştım. Çünkü daha önceki senelerde tavsiyeleri çok güzel çıkmıştı. Telepati serisi ise inanılmaz büyük bir istisna. İçindeki üç kitap da o kadar akmıyor ki, bitirebilmek için kendime günlük sayfa limitleri koymak zorunda kaldım.

Öncelikle konusu, üç arkadaşın paralel evrenlerde gezebiliyor olmasını ve kendi zihinlerinde “Memoria” adli bir yere giderek geçmişi inceleyebilmelerini konu alıyor. Konusu ilginç, değil mi? Şimdi bu konuyu ne kadar sıkıcı kullanabileceğinizi düşünün. Düşündüğünüzün iki katı kadar sıkıcı. Yazar aynı anda hem durum hem fiil romanı yazmaya çalışmış. Bu yüzden de, aksiyona girilmesi gereken yerlerin aralarında gereksiz ve uzun betimlemer var. Böyle olunca da, ne betimlelemelere okurken özen gösterilebiliyor, ne de aksiyon kısmı kapıp götürüyor.

Bunun yanında, yazar neden bazı yetenekleri olduğunu açıklamaya çalışmış olsa da, argümanları sağlam ve inandırıcı değil. Bu da hikayenin içine girmeyi biraz engelliyor.

Son olarak da, üç karakterden ikisi ruh ikizi, diğeri de çok zeki. Ama ruh ikizi olanların aralarındaki ilişki öyle bir anlatılmış ki, “Ne kadar da sevimliler!” denilmesi gereken yerde “Iyk, vicik viciklar, bunaldım!” dedirtti ve ne romantik ne de sevimli geldi. Daha çok, o bölümlerin bir an önce bitmesini bekliyordum. Üçüncü zeki olan karakterin ise açıklamaları hem yine sağlam değil, hem de yarım kalıyor ve yeterli gelmiyor.

Fantastik / Aksiyon / Bilimkurgu kitap serilerini seviyorsanız, bu seri yerine Labirent serisini önerebilirim.

Sizin okuyup da beğenmediğiniz hangi seri var?

 

Bahsettiğim kitapları incelemek isterseniz aşağıdaki linklerine tıklayabilirsiniz:

0000000623862-1     2f66cda0-6c26-4b41-8475-83918b74dbaa     0000000669943-1.jpg

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s