Uygun fiyatlı far paletleri arasında değişik renk seçenekleri bulmak pek mümkün olmuyordu. Sleek ile birlikte renk çeşitliliği inanılmaz arttı. Kalitesi de gayet iyi. Daha iyi renkleri oturan ve karışan paletler de var ama bence fiyatına göre hem renklerin uyumu, hem karışmaları hem de pigmentosyanları çok iyi. Lekeli/parçalı bir görünüm vermiyor ve eşit şekilde de göz kapağına dağılıyorlar. Ki mesela, bu paletin iki kati fiyatında olması ve içinde çok daha az renk seçeneği bulunmasına rağmen Urban Decay Naked Basics paleti göz kapağında parça parça duruyor.

Bu paletteki simli renkler için ayni seyi soyleyemeyecek olsam da, mat renkleri bütün gün dayanıklı. Paletin teması ve içindeki renk dağılımı da çok güzel. Toplam 5 mat renk ve 7 simli renk içeriyor (En sondaki “Lady Tremaine” rengi sanırım aslında simli ama mat gibi bir duruşu olduğu için onu da matlardan sayıyorum.). Renklerin tamamı gerçekten de “sihirli orman” havasını verecek sekilde seçilmiş. Yalnız, renklerden birinin kibar basit bir geçiş rengi olması çok daha iyi olurdu. Geçiş rengi bu palette olmadığı için paletin dışında da far alma ihtiyacı doğuyor.

Hoşuma gitmeyen de birkaç şey var. Bunlar genelde paletin renkleri arasındaki tutarsızlıklarla ilgili. Simli renklerin kalıcılığı mat olanlardan çok daha kısa süreli. Matlar bütün günü geçirebiliyorken, simliler ise bir düğünün yarısını bile geçiremedi. Bir de tozutma miktarı da renkten renge değişiklik gösteriyor. Örneğin, paletin ikinci rengi olan “Beatrice” rengi hiç tozutmuyorken, ilk rengi olan “glass slipper” ise fazla miktarda tozutuyor. Bir de, bunu avantaj olarak mı dezavantaj olarak mı yazsam bilemedim ama, paletin kapağı çok sıkı şekilde kapanıyor. Dezavantajı, içindekileri kapak açıldığında dışarıya fırlatmayacak şekilde güçlü açması çok zor. Avantajı, bir gezi için yanınıza alırsanız kapağının açılmayacağına emin olabilirsiniz.

Not: simli renkleri nemli bir fırçayla göz kapağınıza sürerseniz pigmentleri daha da ortaya çıkacaktır.

Not 2: Önceden bu paletle nasıl bir göz makyajı yapılabileceğine dair bir örnek de yaptım.  Örnek makyaja gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Üstteki fotoğrafın üst katındaki renkler solgan sağa sırayla; Glass Slipper, Beatrice, Perla, Fairy Godmother, Grand Duke, Drizella. Aynı sıralamayla kolumda yukarıdan aşağıya duruşları, flaşsız ve flaşlı olarak bu şekilde duruyor:

 

Üstteki fotoğrafın alt katındaki renkler soldan sağa sırayla: Pumpkin, Prince Charming, Happily Ever After, Anastasia, Daphne, Lady Tremaine. Aynı sıralamayla kolumda yukarıdan aşağıya duruşları, flaşsız ve flaşlı olarak bu şekilde duruyor:

 

 

Bahsettiğim paleti incelemek isterseniz, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

sleek-makeup-i-divine-enchanted-forest-eyeshadow-palette-1-pcs.png

Sleek – “Enchanted Forest” Far Paleti” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s