Bu gerçekten çok enteresan bir eyeliner. Bazen kullanması kolay bazen zor, bazen çok kalıcı bazen akıyor. Bir günü diğer gününü hiç tutmuyor. O yüzden yazdığım yorumum da aynı oranda karışık olacak.

Bir kere önce kullanımından bahsedelim. Satın alırken size çok büyük bir ihtimalle kullanması en kolay eyelinerlardan biri olduğunu söyleyecekler. En azından, ben satın almadan önce birden fazla Sephora’ya gittim ve hepsinde de aynı şeyi söylemişlerdi. Eliniz alışana kadar kullanması en zor olan eyeliner bu! Ama bir kere el alışınca gerçekten de kullanması çok kolay. Yalnız, yeni boya çıkarmak için mekanizmasının altını çevirdikten sonra, tüpten çıkan jeli her kullanımdan önce kendi aplikatörünün yan şeklinde bir peçeteye silin. Ürünün yarısı peçeteye sildikçe boşa gidiyormuş gibi gelebilir ama düzgün kullanabilmenin tek yolu da bu. Ayrıca, tam iki sene boyunca bu eyeliner’ı kullandım ve daha yeni bitti. O yüzden, peçeteye sildiğiniz için çabuk da bitmeyecek.

Ucu sivri ve çapraz olduğu için kuyruk yapmayı kolaylaştırıyor. Kirpik diplerine de yayılıyor, bu sayede de kirpikle eyeliner arasında beyaz ve boyanmamış boşluklu o garip alan kalmıyor. Rengi mat siyah. İnce eyeliner çekmesi mümkün ama çok da kolay değil. Biraz daha kalın çekmek için daha elverişli (Genelde ipince değil de normal oluyor.). Tek seferde yeterince opak ama özellikle kuruduktan sonra olsa bile, bazen kurumasa da olan bir kötü huyu var: üzerine bir kat daha çekmeye çalışınca parçalanıyor. Yani ekleme yapmaya pek musait değil. Kalıcılığı ile ilgili çok garip bir şey oldu. Aldığım sene, çok terlemeli sporlarda bile göz kapağımdan aşağıya kıpırdamayacağına emindim. Bütün gün kuyruğu dahil sapasağlam duruyordu. İkinci sene ise özellikle kuyruk bölgesi hafif hafif akmaya başladı. Sıradan bir günde bile sapasağlam durmuyordu. Belki de biraz bozulmustur geçen süreden dolayı ama yine de bu kadar sağlam bir eyelinerın böyle yapması bana çok ilginç geldi. Silmesi ile klasik micellar suları ile pek mümkün değil. Yağ bazlı makyaj silme losyonlarından gerekiyor (Nivea’nınki çok güzel). Hatta şu kadar söyleyeyim; Benefit, They’re Real! serisine özel makyaj çıkarma losyonu çıkardı.

Ucu, rengi ve duruşu bu şekilde:

 

 

Bahsettiğim eyeliner’ı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

theyre-real-push-up-liner-hero.png

 

 

 

 

 

Benefit – They’re Real! Push-Up Liner “Beyond Black”” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (8)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s