Bu kapatıcı hakkında özellikle YouTube’da o kadar güzel yorumlar yapılıyordu ve o kadar çok kişi en sevdikleri kapatıcının bu olduğunu söylüyordu ki almadan edemedim. Şimdi, bitirmek üzereyken söyleyebilirim ki: Gerçekten mi?! Gerçekten en sevdikleri kapatıcı nasıl bu oldu ben anlayamadım. Rengi ve paketi hariç sevdiğim hiçbir özelliği olmadı desem yeridir.

Hadi baslayalım! Öncelikle, gozaltını kupkuru gösteriyor. Bunu engellemek için, kullanmadan önce hem gözaltı kremi hem de yüz yağı kullanmam gerekiyor. Eğer bunların ikisini birden kullanmazsam kesinlikle on metre öteden bile belli olabilecek kadar kupkuru ve yapay duruyor. İlk sürüldüğünde cilde çok güzel karışıyor ama beş dakikada kuru duruşlu halini alıyor. Gözaltında kırışıklıklara birikme yapıyor. Bunu çözmek için de sabitleyici pudra gerekiyor. Zaten kuru duran bir ürünün üzerine pudra ekleyince tahmin edin nasıl duruyor? KUPKURU. Dolayısıyla baking yapmaya da hiç uygun değil. Kapatıcılık seviyesi orta. Biraz daha eklenerek kapatıcılığı arttırılabiliyor ama tam kapatıcılığa pek gelmiyor ve fazla sürülmesi de kuruluğunu arttırdığı için çok tavsiye etmiyorum. Kalıcılığı da bütün gün değil, yaklaşık 5-6 saat. Fırçasına da kapatıcı bazen sanki tübün içinde ürün bitmiş gibi hiç gelmiyor, ama sonraki gün daha yeni almış gibi normal miktarda geliyor. Yani ne zaman sona yaklaştığını anlamak da zor.

Bendeki rengi olan “Honey” ise alt tonu pembe olan bir renk. Bunun sebebi ise, renk eşitleyici etkisi ile pembe sayesinde gözaltındaki kararmalardan kurtulmak. Rengi konusunda soyleyeceğim kötü bir sey yok. Pembe alt tonunu kullanışlı buldum. Ama şimdiden uyarayım, ciltteki kızarıklıkları veya lekeleri kapamak için pembe alt tonlu kapatıcılar uygun değil. Onlar için sarı alt tonu olanları kullandığınızda daha memnun kalabilirsiniz. Bendeki renk bu şekilde duruyor:

 

 

Bahsettiğim kapatıcıyı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

0607845012337.jpg

Nars – Radiant Creamy Concealer – “Honey” Gözaltı Kapatıcısı” için 5 yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (9)
  2. Geri bildirim: Kat Von D

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s