The Body Shop’un birçok ürününü dahil ettiği 2 al 2 öde kampanyasından fazlasıyla faydalanarak yılbaşı ürünlerinden üç tanesini edindim. Bunlar da; Frosted Berries Body Butter, Frosted Plum Body Butter ve Vanilla Chai Banyo Köpüğu oldu. Aşağıda üç ürünü de inceleyeceğim:

Vanilla Chai Banyo Köpüğü: Starbucks’ın Chai Tea Latte’sini seviyor musunuz? Çünkü tamamen aynısı kokuyor. Fazla şekerli, sinir bozucu bir kokusu yok. Tam tersine, süt reçeli ile baharat karışımı gibi kokuyor. Yaklaşık yarım çay bardaği kadarını küvete su dolarken akan suyun altına doğru dökmek bütün küveti köpüklerin istilasına uğratmak için yeterli oluyor. Kendi tercihinize göre azaltıp arttırabilirsiniz. Belirttiğim miktar kadar kattığınızı varsayarsak ortalama onbeş kullanım kadar çıkıyor. Bu da bence fiyatına göre çok güzel bir sonuç (fiyati 49.90 TL). Köpükler kolay da sönmüyor. Yarım saatte anca belirgin halde sönmeye başlamış oluyorlar. Kokusu banyo sırasında aşırı bir hal almıyor.

Frosted Plum Body Butter: Sanki aynı anda hem eksi hem de tatlı kokuyor. Biraz orijinal Victoria’s Secret kokularını anımsattı. Ama şu kokular çok parfümleşmeden önceki eski serileri gibi… Biraz da meyveli yoğurt gibi… Aşırıya kaçmadan ama yetersiz de kalmadan ideal miktarda kokuyor. Çok azı çok fazla yeri nemlendirmeye yetiyor. Üç parmağımla bir kere dokunduğumda elime gelen miktar bacağımın yarısına yetiyor. Nemlendiricilik süresi de yaklaşık 18 saat. Bir krem için harika bir süre. Kremi bir dakika içinde vücut emdiği için yapış yapış bir hissi de yok.

Frosted Berries Body Butter: Yılbaşına özel seriden iki tanesinin kokularını bu kadar beğenmişken bunu hiç beğenmemiş olmam çok enteresan ama çok sahte oda kokusuyla karışık ucuz çocuk parfümü kokuyormuş gibi geldi. Kokusunu gerçekten hiç beğenmedim ve koklayınca, kokunun verdiği aşırı ve sahte histen dolayı başıma ağrı giriyor. Ama eğer kokusu size göreyse nemlendiricilik süresi, kullanım miktari ve nem hissini koruma açısından yukarıda bahsettiğim Frosted Plum ile aynı.

 

Bahsettiğim kremleri ve banyo köpüğünu incelemek isterseniz asağıdaki linklere tıklayabilirsiniz:

2436_0     71iitPzk91L._SY355_.jpg     ba6c81c9be2843a0663d8aa9daed18f1.jpg

 

 

 

The Body Shop – Frosted Plum / Vanilla Chai / Frosted Berries Yılbaşı Serisi” için 2 yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (11)
  2. Geri bildirim: Bunlar Bitti (3) (2019)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s