Mac bu sezon birçok dudak ikilisi çıkardı. Bunlardan biri de “Chestnut” isimli dudak kalemi ile “Antique Velvet” adındaki mat ruju oldu. Bu dudak ikililerinin olayı, hem ruju alırken kendiliğinden rengine uygun bir kalemiyle gelmesi ve ayrıca kalemi aramak zorunda kalmamak, hem de fiyatının ruj ile kalemi ayrı ayrı almaktan çok daha uygun fiyata denk gelmesi (ruj ve kalemi Mac’ten ayrı ayrı alınca fiyatı: 75+57=132 TL , lip duo’nun fiyatı: 89 TL). Şimdi ruj ve dudak kaleminden bahsetmek istiyorum:

“Antique Velvet” Matte Ruj:

Çok uzun süredir almak istiyordum ve lip duo çeşitlerinin bir parçası olduğuna çok sevinip hemen kaptığım bir renk oldu. Bu ruju bu kadar beğenmemin sebebi daha önce başka bir markada karşılaşamadığım, orijinal rengi oldu. Kahverengi ile bordo arası bir rengi var. Aynı anda hem bordo hem de kahverengi. Gerçekten de aynı ismi gibi, rengi antika gibi bir görüntü veriyor. Rujda bordo rengini çok severim ama bir türlü istediğim tonunu bulamıyordum. Bulduklarım hep ya pembe, ya kırmızı ya da mor tonlarına çok hakim oluyordu. Sizin de aradığınız, kahverengiye yakın bir bordo ise sizin de bayılacağınıza eminim. Aynı anda hem çok klasik, hem de çok orijinal bir renk.

Rengi çok koyu olduğu için kalemsiz sürmesi çok zor olacağından ve birkaç saatten sonra dudak kenarlarına akma yapacağından dolayı kalemsiz kullanılmasını pek tavsiye etmem. Dudakta kalıcı ve yemeklere dayanıklı bir ruj ama peçetede veya bardakta iz çıkarmayacak kadar da değil. Dudaktaki çatlaklara dolma yapmıyor, dikkati dudakta kuruluk varsa ona çekmiyor. Mat rujları sürmeden önce nazikçe dudakları fırçalamak daima iyi bir fikir ama bunu yaparak ölü deriden arındırmasanız bile dudakta kötü durmuyor.

Bu fotoğrafta üstteki rujun, alttaki de dudak kaleminin duruşu:

IMG_4890.JPG

 

“Chestnut” Dudak Kalemi:

Aslında içinde bordo olmayan, tamamen kahverengi bir dudak kalemi ama Antique Velvet’in kahverengi tonuna uygun bir renkte olduğu için aynı renk olmadığını hiç belli etmiyor. Kullanması kolay, dayanıklılığı da bütün günü kurtarmaya yetiyor. Dudakların kenarında bariyer görevi görerek rujun kenarlara taşmasını gün boyunca engelliyor.

Kalem ve rujun dudaktaki duruşu bu:

IMG_4888

 

Bahsettiğim dudak ikilisini incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

11516260-1534501379538459

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s