Sleek’in Sunset paleti büyük ihtimalle Sleek’in far paletleri arasında en sevdiğim. Birbirinden harika sıcak tonlu renklerden oluşuyor, kalitesi fiyatına göre çok iyi, farlar kremsi, içindeki mavi renk hariç pigmentasyonları iyi, paletteki renklerin birbirlerine olan uyumları da muhteşem. Yaklaşık beş saat kadar pigmentlerini hiç kaybetmeden gözümde kalmaya devam etti. Renklerin üzerine ekleme yaparak opaklığı arttırılmaya müsait. Ayrıca, renkler de kendi aralarında veya diğer farlarla karışmaya müsait. Yalnız, burada tekrar etmek istiyorum; mavi hariç bütün renkler iyi. Yani mavinin pigmentasyonu da, dağılımı da, kalıcılığı da iyi değil. Bir de içindeki siyah ton hariç renklerin tamamı simli, bir tek siyah mat.

 

Paletteki renklerin duruşları sırasıyla bu şekilde: (Üst kat soldan sağa: Nightfall, Horizon, Solstice, Afterglow, Sunrise, Skyline)

IMG_6120.jpg

(Alt kat soldan sağa: Dusk, Eve, Dawn, Golden Hour, Starry, Serene)

IMG_6122.jpg

 

Bir de bu paleti kullanarak ufak ve kolay da bir makyaj göstermek istedim. Önce, göz kapağımın tamamına baz oluşturması için Maybelline Fit Me Gözaltı kapatıcısı ve Naked Basics paletinden W.O.S rengini kullandım. Sonra kıvrım noktasına Eve ve Solstice renklerini bir karıştırma fırçası ile sürdüm. Daha sonra da göz kapağımın dış kısmına Dusk ve Horizon renklerini karıştırarak sürdum. Göz kapağımın iç kısmından orta kısmına kadar sarı Sunrise rengini, orta kısmından dış bölümüne sürdüğüm fara kadar ise turuncu Afterglow rengini parmağımla ekledim ve renklerin birbirine karışması için renk değiştirdiğim yerlere hafifçe her iki renten de değdirdiğime emin oldum. Son olarak, gözümün burnuma bileştiği en iç kısma Starry rengini parmağımla ekledim ve gözaltımda kirpik diplerime kalem firça yardımıyla mavi Skyline rengini sürdüm. Far ile işim bitince kirpik diplerime ve gözümün iç kısmına Maybelline Gigi Hadid Koleksiyonundaki siyah göz kaleminden ekledim ve makyajı bir maskara yardımıyla tamamladım. Sonuç bu şekilde oldu:

IMG_6118.jpg

 

Bahsettiğim far paletini incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Product_4109_Medium.jpg

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s