Ne zaman yeni bir tip, daha önce hiç kullanmadığım bir makyaj eşyası denemek istesem hep Mac’e gitmişimdir. Küçüklüğümden beri ilk kapatıcım, ilk eyeliner’ım, ilk maskaram vs. hep Mac olmuştur. Çünkü, bence her ürünü biraz ortalamanın üzerinde olduğu için o ürün hakkında hiçbir bilgim yokken kendimi sağlama alıp gidebileceğim en iyi yer orası.

Bu küçük notu geçtikten sonra söylemeliyim ki, bu kapatıcı benim liseden beri defalarca yeniden aldığım bir kapatıcı. Ama her nasılsa, hiç de en beğendiğim kapatıcılardan biri değil. Son zamanlarda kapatıcıların standartları o kadar yükseldi ki, çok uygun fiyatlara çok daha kaliteli kapatıcılar bulmak mümkün. Bu ise onların yanında artık biraz sönük kalıyor.

Cilde karıştırması kolay, orta bir kapatıcılığı var. Kapatıcılık ayarını yükseltmek mümkün ama tam kapatıcılığa kadar yükselmiyor. Ayrıca, yüzde bütün gün de hiç eksilmeden duruyor. Bir de alırken dikkat etmeniz gereken şey; Mac Mineralize serisinin tamamı yarım ile bir tona kadar oksidize oluyor. O yüzden, mutlaka normalde aldığınızdan daha açık bir tonunu alın.

Benim için bu kapatıcın eksileri iki tane. İlk olarak, Nars Creamy Concealer kadar olmasa da, yine de göz altımı kurumuş gösteriyor. O yüzden daha yorgun görünüyorum ve gözeneklerimi büyük görünüyor. Bu durumu biraz azaltmak için kapatıcıdan önce Farsali yağ kullanıyorum anca öyle çözülüyor. İkinci olarak, gözaltındaki ince çizgilere çok kalın bir şekilde doluyor. Hemen hemen bütün kapatıcılar dolma yapıyor evet ama bununki olması gerekenden çok fazla.

Son olarak eklemek istediğim bir şey daha var. Mac’ten kapatıcı alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey, kapatıcının kodunda NC veya NW yazıyor olması. “NC” “Neutral Cool” anlamına gelirken, “NW” ise “Neutral Warm” anlamına geliyor. Yani, NC olanların alt tonu daha çok soğuk ve sarı iken, NW ise daha sıcak ve pembe alt tona sahip. Bunun farkı öncelikle hem cilt tipinizin pembe veya sarı alt tonundan hangisine sahipseniz ona yatkın olan kapatıcı fondötenin daha size uygun olacak olması. Bir diğer özelliği ise, gözaltındaki koyu halkaları kapatmak için pembe daha nötrleyici bir renk olacağından NW daha uygun olur. Ama yüzdeki kızarıklıkları kapatmak için alıyorsanız soğuk tonlu bir şeyler daha uyumlu olacaktır. Dolayısıyla, bu durumda NC daha iyi olur. (Makyajda alt tonun ne olduğunu açıkladığım yazım için buraya tıklayın.)

Ben kendiminkini daha çok gözaltıma kullanmak için aldığımdan bendeki “NW25”. Rengi ve dağıtılmış hali aşağıdaki gibi:

 

 

Bahsettiğim kapatıcıyı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

316fPgQEVCL

 

Mac – Mineralize Kapatıcı” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (16)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s