Guerlain’ın yüz ve göz aydınlatmak amaçlı aydınlatıcısı olarak tanımladığı; basit kontür, aydınlatıcı ve allıktan oluşan çubuk. Tek çubuğun içinde üçe ayrılmış şekilde aydınlatıcısı, kontürü ve allığı var. Bebek ıslak mendili ile gül kokusu arasında sevimli bir kokusu var. Kokusu rahatsız edecek kadar baskın da değil.

Ben bu üçlü çubukları hiç sevmiyorum. Kenarlarinin sivriliği gittiği zaman üç ayrı amaç için kullanılmaya imkansız hale geliyor. O zaman bu çubukla ne yapıyor olmam lazım? İnanilmaz kullanışsız ve yarısı çöp olmaya tasarlanmış ürünlermiş gibi geliyor bana. Bunun da diğerlerinden hiçbir farkı yok. Şimdi sivriliği gitti, sırf çok pahalı olduğundan çöpe atmamak için üç rengini birden aynı anda kullanabileyim diye bronz, simli bir allık olarak tutuyorum.

Üç renkten benim favorim allık rengi. Hem bronz tene hem de açık tene çok yakışacak açik gül kurusu bir rengi var. Allık aslında simli değil ışıltılı ama sürekli aydinlatıcının simi bulaştığı için siz onu simli kabul edin. Simleri de kocaman kocaman, düğüne giderken suratıma sim sürmüşüm boyutlarında. Aslında allığı açıklarken aydınlatıcıya da değinmiş oldum. Hoş, içten bir aydınlık gibi göstermiyor. Bazen bazı günleri oluyor, ancak o zamanlarda öyle hoş bir aydınlık veriyor ama diğer günlerinde ise abartı ve hoş durmayan bir sim bütünü gibi. Kontür kısmı ise benim cilt tonum için fazla açık renkte ama yine de sıcak ile soğuk arasında güzel bir ton yakalamışlar. Yüze sıcaklık veriyor, çamur gibi durmuyor, yüze şekil vermeye de uygun.

Üç renk de cilde çok kolay karışıyor, ciltle bütünleşiyor. Üç rengin de hiç dayanıklılığı yok. En fazla üç saate yüzde hiçbir şey kalmıyor. Üç rengin de pigmentasyonu çok yüksek değil.

Bendeki rengi “Golden Glow”. İçerisindeki üç ayrı rengin duruşları bunlar:

img_2421.jpg

 

Bahsettiğim kontür çubuğunu incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Guerlain-Meteorites-Baby-Glow-Touch-In-Golden-Glow-And-Rosy-Glow-2.png

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s