Limonata kokuyor! Bu palet limonata kokuyor! hadi limon kokmasını bir derece daha anlarım ama limon bile değil limonata koktrumayı başarmışlar! Paletin hem beğendiğim hem de beğenmediğim özellikleri var. İlk olarak beğendiklerim, sonra beğenmediklerimi yazdım ve sonuna da renklerin swatchlarını ekledim.

Seçilen renkler beni çok etkiledi. Bu aralar hardal sarısı far arıyordum, sırf onun için aldım desem yeridir. Seçilen renkler, renklerin birbiri ile uyumu, matlar ile simlilerin orantısı, renklerin içinde hem günlük kullanıma uygun hem de makyajı kızıştırmak için çeşitlerin olması çok hoşuma gitti. Ayrıca; far çok güzel karışıyor, eşit şekilde de dağılıyor. Sürünce de far bazı olmasa bile bütün gün gözkapağında kırışmadan kalıcı.

İçinde 12 renk var. Bunlardan 8 tanesi mat, 4’ü simli. İçinde hem gözün ortasına sürmeye, hem gölge yapmaya, hem iç kısmına sürmeye ya da bazın üstüne renk eşitlemeye kullanmaya, hem kıvrım bölgesine (crease) uygun renkler var.

Renk dağılımı bu şekilde:

img_3386.jpg

Bir de beğenmediğim özellikleri var. Özellikle: pigmentasyonlar nerede?! Sırf hardal rengi için aldım demiştim ya, o rengi otuz kere kat kat geçsem de ortada bir sarı yok bile. Neredeyse çocuk makyajı gibi. Diğer bir favorim “Coral Punch” ismindeki şeftali rengiydi. O da ortada sarı kadar olmasa da az var. Kat kat geçince anca belli oluyor. “Old Fashion” koyu kahverengi ile gölgelendirme yapamıyorum çünkü renk belli olmuyor. Kısaca, sürünce belli olan renkleri yazıyorum: “Ice Pop” (pembe), “Sweet Tea” (açık kahve), “Main Squeeze” (simli sarı beyaz), “Sunnies” (beyazımsı açık sarı), “Sugar Coated” (bakır kızıl kahve). Geri kalanı ortada yok. Yani bu paletten en fazla çok günlük bir makyaj çıkar.

Bir de, rengi ekleyerek arttırmak için Mac Fix + eklemeyi denedim ve bu farlar ona hiç izin vermedi. Farı alırken topak topak oldu, gözkapağımda da yayılmayıp öyle topak halinde kaldı. “Main Squeeze” rengi hem beyazlı hem sarılı ilginç ve şık bir renk, hem de simi de pigmentleri de fena değil diye onu ilk bir beğenmiştim ama sonra o da gözümü kırptıkça o da gözkapağımın üst kısmına bulaştı. Genelde paletteki renkler birbirine bulaşmıyor. Bu sorun sadece “Main Squeeze” ve “Citrus” renkleri için var.

Swatchlar bu şekilde: (Soldan sağa; Old Fashioned, Ice Pop, Strawberry Lemonade, Berry Ice, Citrus, Sherbet, Sweet Tea, Main Squeeze, Sugar Coated, Coral Punch, Lemonade Craze, Sunnies)

fullsizeoutput_6a6d

 

Bahsettiğim paleti incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

41cHmZBNtrL.jpg

Maybelline – Lemonade Craze Far Paleti” için 3 yorum

  1. Geri bildirim: 2018’un En Kötüleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s