Faslı kadınların yüzyıllardır bir guzellik sırrı olarak argan yağını kullandıklarını, bu içeriği sayesinde yumuşatıp, besleyip, cilde ışıltı verdiğini iddia eden bir vücut peelingi. Üzerinde hamam falan bir şeyler yazıyor ama hiçbir hamam ziyaterime bağdaştırdığım bir yapısı ya da kokusu yok. Kim bilir, belki de Faslı kadınların hamamında vardır.

Ben vücut peelinglerinde sert yapılı partikülleri olan, sonrasında vücudumu irite olmuş hissettirmeyen ve paketindeki miktarın da beni uzun süre idare ettiği ürünleri seviyorum. Bu peelingin sonrasında bir iritasyon hissi oladı ve vücudumu yumusacık yaptı. Arkasından bir nemlendiriciye ihtiyaç duymadım. Ama haftada üç gün kullandığımda bir ay içinde bitti ve partikülleri yeterince sert değil. Neredeyse yüzüme peeling yapabileceğim kadar yumuşaktı hatta. İddiarı gibi ekstra ışıltı, besleme gibi bir etki de görmedim.

Sonuç olarak. alıp kullanmaya değer ve kötü değil ama aynı fiyatla çok daha iyi vücut peelingleri de bulmak mümkün. Örneğin; Frank Body’nin “Guess what? You’ll be naked in one minute” vücut peelingi bununla hemen hemen aynı fiyatta, vücudu kullanım sonrasında çok daha yumuşacık hissettiriyor, partikülleri çok daha sert ve düzenli kullanımda bana iki ay kadar yetti. Bu aralar kozmetikte her yere zam geldiği için ikisinin de güncel fiyatlarını bilmiyorum (son bir aydır en az iki haftada bir Sephora’nın fiyatlari değişti.) ama Frank Body’ninki bunun fiyatını bir 20 lira geçmiş dahi olsa yine de aralarındaki kullanim süresi ve verimi farkı dolayısıyla o fiyat farkına değecektir.

 

Bahsettiğim vücut peelingini incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

yvesrocherarganyalvefaskilikadifemlvcutpeelingi_48036870.jpg

 

Yves Rocher – Kadife Vücut Peelingi” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (16)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s