Her nedense Makeup Revolution’un reyonunda veya Watsons’ın internet sitesinde bulunmayan ama kasa arkasında indirimle tüm Watsons’larda satılan göz ve aydınlatıcı paleti. İçinde üç mat, üç simli far ve bir aydınlatıcı var. Kendi 36’lı far paletleri ile kutusu hemen hemen aynı boyda ve bunun içinde yalnızca yedi renk var. O yüzden bu kutunun içindeki renklerin miktarları çok fazla ve çok uzun süre gidecekmiş gibi duruyor.

Her rengin pigmentasyonu iyi. Karşılaştığım en iyi pigmentasyon değil ama kesinlikle almaya değer. Kendini belli etmeyen, kat kat eklemeye müsade etmeyen bir renk yok. 25 liralık fiyatına göre performansını çok başarılı buldum. Ayrıca, farı sabahtan sürünce akşama kadar her renk de dayanıklı. Aydınlatıcısı da tam olarak günlük ve varla yok arası değil de, hafif donmuş bir etki veriyor. Aydınlatıcının yüzdeki ömrü farlar kadar fazla değil, yarım gün kadar dayanıyor. Paletin içindeki renkler çok çılgın olmasa da hem günlük hem de sade bir gece makyajı için gerekli her rengi içinde barındırdığı için renk dağılımı ile mat-simli dengesi çok iyi. İçinde geçiş renkleri de var.

Paletle ilgili beğenmediğim iki özellik var. İlk olarak, renkler fix + veya su ile arttırarak kullanmaya müsait değil. Hemen donuyor ve göz kapağına yerleşmiyor. Pigmentasyonları iyi olduğu için bunu o kadar da sorun yapmadım, çünkü renkler gözümde zaten belli oldu. İkincisi ise, renkleri karıştırması çok zor. Bu paletin en zayıf yanı ve benim için ilk ona girmesini engelleyen en büyük sorun bu. Renkler birbirine de gözkapağında da kolayca karışmıyor. Dakikalarca temiz fırçayla üzerinden geçince ancak biraz karışır ve idare eder hale geliyor. Kolay olmasa da tamamen karışan tek renk açık toprak tonundaki geçiş rengi. Geri kalanını kolayca yapıp çikmak için kullanmak çok zor. Dakikalarca üzerinden geçmeyi gerektiriyor. Bu sorun simli farlarında matlara göre daha baskın. Hatta aynı sorun aydınlatıcıda da var. Onu da yaymak için üzerinden makyaj süngeri ile geçmek gerekiyor yoksa biraz çizgi halinde kalıyor.

Renklerin isimleri yok. Swatchları bu şekilde (en sağdaki aydınlatıcı):

fullsizeoutput_6be9.jpeg

 

Bahsettiğim paleti incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

41Y+tV4xL3L._SX355_

Makeup Revolution – Love The Revolution Paleti” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s