Bu gönderide Sephora’nın kendi markasına ait yüz maskeleri, burun bandı, göz maskesi, dudak maskesi, saç maskesi, ayak maskesi, çeşitli makyaj temizleme ürünleri ve çok daha fazlası yer alıyor. Sephora’nın hemen hemen her ürününden kaptığımı düşünüyorum. Genel olarak kağıt maskelerinden çok memnun kaldım. Hepsini hakkındaki yorumlarım teker teker aşağıda:

Pink Clay Mask (Pembe Kil Maskesi): Pembe kil maskesinin amacı renk eşitlemek ve aydınlatmak. Yüze sürülürken krem sürmek kadar nemli ve yumuşak bir hissi var. Yüzde durduğü süre boyunca rahatsız etmeyen ufak bir ısınma hissi veriyor. Hem cilt eşitlemeyi hem de cildimi aydınlatmayı başardı. Etkisi yaklaşık beş saat kadar devam etti. Ayrıca, hasta olduğum zaman kullandığımda silmekten kızaran ve soyulan burunumu kendine getirdiğini ve irite olmuş görüntusünden kurtardığını da eklemek istiyorum.

Green Clay Mask (Yeşil Kil Maskesi): İçinde incecik partikülleri olan krem sürmek gibi bir hissi var. Amacı cildi temizlemek ve gözenekleri düzenlemek. Neredeyse yok’a yakın bir etki aldım. Biraz temizlenmiş hissettirdi ama hepsi o kadar.

Grey Clay Mask (Gri Kil Maskesi): Matlaştıma ve cildi eşitleme iddiaları var. Diğer renkli kil maskeleri serisinde olduğu gibi bunda da yüze nemlendirici krem sürmek gibi bir hissi var. Genelde Sephora’nın kağıt maskelerini daha başarılı buluyorum ama şaşırtıcı olarak, bu da kağıt maskeler kadar iyiydi. Cildimi daha eşit ve temiz bri, donuk olmayan bir matlıkta gösterdi. Matlaştırmasına rağmen günün devamında yüzü de nemlendirilmiş hissettiriyor.

Blue Clay Mask (Mavi Kil Maskesi): Arındırma ve cilde nefes aldırma özellikleri var. İçinde incecik partikülleri olan krem sürmek gibi bir hissi var. Cildimi aydınlatmadı ya da dışaridan rahatca görünür bir sonuç vermedi ama rahatlamış ve temizlenmiş bir his verdi. Yani aslında iddiasını da yerine getirmiş oldu. Yeniden almayı düşünebileceğim, iyi bir maske. Yüzü de yumuşacık bırakıyor.

Lotus Face Mask (Lotus Yüz Maskesi): Bu maske, krem şeklinde olanlardan değil de tek kullanımlık kağıt maskelerden biri. Amacı, etkili nemlendirme için yüze suyu kilitlemek ve cildi rahatlatmak. Harika bir kokusu var, kibar ve hafif. Cildimi yumuşattı ve bana yeterli geldi (karma cilt) ama kuru ciltlere yeterli geleceğini sanmıyorum. Cildimi dinlenmiş göstermesi gerektiği iddiası vardı. Gerçekten de dinlenmiş gösterdi. Daha aydınlık göstermedi ama kesinlikle daha dinlenmiş gözüküyor. Etkisi günün yarısı boyunca devam etti. Maskeyi kullandıktan sonra kalanı cilde yedirdikten sonra yıkamak zorunda değilsiniz diyor ama yapış yapış kaldiğı için yıkama ihtiyacı duydum.

Pearl Face Mask (İnci Yüz Maskesi): Kağıt maske. Muhteşem, hafif bir kokusu var. Lotus maskesi ile kokuları hemen hemen aynı. Amacı; cilt tonunu eşitlemek, cilt üzerindeki pürüzlükleri en aza indirmek, cildi canlandırmak, cildi daha canlı ve parlak yapmak. Cilt tonumu eşitlemedi ama enteresan bir şekilde cildimdeki pürüzlükleri hakikaten yok etti. Ayrıca, yüzüm çok daha aydınlık, canlı ve parlak da durdu. Etkisi gün boyunca devam etti. Maskeyi kullandıktan sonra kalanı cilde yedirdikten sonra yıkamak zorunda değilsiniz diyor ama yapış yapış kaldiğı için yıkama ihtiyacı duydum.

Pomegranate Face Mask (Nar Yüz Maskesi): Bu maske hakkındaki yorumlarımı okumak için buraya tıklayın.

Exfoliating Cleansing Cream (Yeşil Çaylı Temizleyici Krem): Yüzde sivilcelenmeyi azaltıp, yüzü matlaştırma etkisi var. Yüzümü tertemiz hissettirdi, sonrasında ne iritasyon ne de kuruluk oldu. Her nasılsa, çok sağlıkli bir matlık oluşturdu. Yüzümde hiç parlama kalmadı ama yuzüm bir şekilde aydınlanmış ve sağlıklı görünüyordu. Çok sık yüz temizleyici beğenmem, çoğu bence aynı şeyi yapıyor ama bu benim için Lush’ın Ocean Salt‘u ile bile kapışır.

Charcoal Nose Strip (Killi burun bandı): Kötü değil ama kullandığım en iyi burun bandı da değil. En iyi olmayan bir şey için her bir banda teker teker para vermek bana çok mantıklı gelmedi. Bunun yerine iki katı fiyatına içinden dört katı ürün çıkan Nivea’nın bantlarını almak çok daha mantıklı. kalitesi de bundan daha iyi.

Rose Lip Mask (Gül Dudak Maskesi): Yumuşatmak ve nemlendirmek amacı var. Kullandıkları kağıt çok rahat. O yüzden de maske dudaktayken bir yandan konusmaya devam etmek ya da gülmek kolay oldu. Biraz dudakta karıncalanma hissi yarattı ama sorunlu bir his değil. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzümü yıkama isteği de duymadım. Ama yalnızca çok az bir nemlendirme ile yumuşatma hissi verdi. Çoğu nemlendirici dudak balmlarından performansı çok düşük. Bunun yerien Nivea nemlendiriciler ya da Nuxe’un dudak balmı çok daha iyi.

Pomegranate Eye Mask (Nar Göz Maskesi): Yorgunluk belirtilerini azaltmak ve göz çevresinin tonunu ayarlayıp eşitlemek amacı var. Hem gözün altını hem de yan kısımlarını hem oralara düzgünce denk gelecek hem de doğru düzgün saracak şekilde ayarlamışlar. Çoğu göz maskesinin şeklini hiç uygun bulmadığım için çok hoşuma gitti. Maskeyi çıkardıktan sonra kalanını yüzüm beş dakika içerisinde emdiği için yüzümü yıkama isteği duymadım. Biraz sanki gözaltı şişliği indirdi ama pek de etkili olmadı. Renk eşitleme konusunda neredeyse anlaşılmayacak kadar etkili oldu. Yani fena değil ama harika veya mutlaka tekrardan almak isteyeceğim bir maske değil.

Green Tea Eye Mask (Yeşil Çay Göz Maskesi): Amacı göz çevresini ferahlatmak, tazelenmiş ve uyanık bir görüntü vermek ve göz çevresindeki çizgileri germek. Neredeyse yok denecek kadar az, hafif bir yeşil çay kokusu var. Gözü ekstra aydınlık ya da ferahlamış hissettirmiyor ama gözün çevresindeki çizgileri gerçekten de gerdi.

Shea Hair Sleeping Mask (Shea Uyku Saç Maskesi): Saçın daha güzel, canlı ve yumuşak görünmesini amaçlıyor. İçinden çıkan saç kremi bir yarım saate kadar saçta katılaştığı için gece maskesi olarak kullanıldığında yastık kılıfını mahvetmeye aday değil. İçinden çıkan bone de kağıt bir kumaştan olduğu için o da rahatsız edici değil. Ama ben gece saçıma toka bile takmayı sevmediğim için gece yerine evde olduğum bir gün boyunca saçımda tuttum. Saçımı biraz daha parlattı ama pek yumuşatmadı da, ekstrem daha güzel de göstermedi. Duş aldıktan sonra saçımı taramayı kolaylaştırmadı. Yumuşatması o sekilde etkili değil ama ertesi gün boyunca saçım normal halinden yaklaşık yüzde on kadar daha yumuşakmış gibi geldi. Parlatma için de yumuşaklık için de gözle zor fark edilecek kadar etki etti.

Almond Foot Masks (Badem Ayak Maskesi): Rahatlatıcı ve onarıcı olması amaçlanmış. Ayağa geçirilen maske poşetleri parkede kaymıyor ama siz yine de giyince dikkatli olun. Kokusu çok güzel, çıkarınca biraz yapış yapış olduğü için yıkamanıza gerek yok dese de ben gerek duydum. Topuk bölgesi dahil ayaklar yumuşacık oluyor. Pek onarıcı gelmedi bana ama gün boyunca yumuşacık tutuyor. Hatta etkisi bir iki gün devam etti.

Coconut Water Cleansing Wipes (Hindistan Cevizi Suyu Temizleme Mendilleri): Bu makyaj temizleme mendillerinden bir tanesi fondöten, bronzer ve aydınlatıcı dahil tüm yüz makyajı, far, kaş ve maskarayı komple temizleyebiliyor. Yorgun eve gelinen günlerde bir an önce makyajı çıkarmak için harika ama normal günler için çok hırpalayıcı. Rahatlatıcı ve sakinlaştirici bir etkisi de varmış ama onu pek hissedemedim.

Waterproof Triple Action Cleansing Water + Oil (Suya Dayanıklı Üçlü Etkili Temizleme Suyu ve Yağı) Marula Yağlı: Üç etkisinin ne olduğunu bilmiyorum ama yağ bazlı, suya dayanıklı makyajı çıkarabilen bir makyaj temizleyici. Makyajı güzel temizliyor ve iz bırakmıyor ama diğer yağ bazlı temizleyiciler ile tamamen aynı. İyi ama öne çıkaracak kadar süper değil. Hatta yüzümde full makyaj olan günlerde biraz makyajı birbirine bulaştırıyor ve kolayca çıkarmadığı oluyor. Bir iki kere göz makyajımı çıkarmak için çok ovalamam gerektiği oldu.

Triple Action Cleansing Water – Matcha Green Tea Extract (Üçlü Etkili Temizleme Suyu – Matcha Yeşil Çay Özlü): Bir yukarıdaki temizleme suyunun yağsız versiyonu gibi ama etkisi ve temizlemesi tamamen aynı. Bir de yeşil çay özlü olduğu için kokusu daha da hafif o kadar.

Waterproof Eye Makeup Remover (Suya Dayanıklı Makyaj Temizleyici): Suya dayanıklı makyajı da temizleyebilmek üzere tasarlanmış daha yağlı bir yapısı var. Suya dayanaıklı makyajı temizleyebiliyor. Nivea veya Neutrogena’nınkilerden hiçbir farkı yok. Sıradan bir suya dayanıklı temizleyici. İşi görüyor ama ayırt edici bir özelliği yok.

 

Sanırım yazdığim en uzun blog yazısı bu oldu! Bu kadar denediğim üründen sonra tekrar almak isteyeceğim ve çok beğendiklerim şunlar: Pearl Face Mask (İnci Yüz Maskesi), Pomegranate Face Mask (Nar Yüz Maskesi), Almond Foot Masks (Badem Ayak Maskesi), Blue Clay Mask (Mavi Kil Maskesi), Exfoliating Cleansing Cream ve Green Tea Eye Mask (Yeşil Çay Göz Maskesi).

 

Sephora Bakım Ürünleri” için 5 yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (17)
  2. Geri bildirim: Bunlar Bitti (18)
  3. Geri bildirim: Bunlar Bitti (1) (2019)
  4. Geri bildirim: Bunlar Bitti 2 (2019)
  5. Geri bildirim: Bunlar Bitti (3) (2019)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s