%100 doğal içerikten oluşan makyaj temizleme şampuanı. Bu şampuanı ben Sigma’nın kendi fırçaları için, yine Sigma’nın fırça temizleme eldiveni ile birlikte kullanıyorum. O yüzden de, yorumlarımı yazmadan önce şampuanı mümkün olan en efektif şekilde kullandığımı düşünüyorum. 

Kokusu tam bir dogal sabun kokusu. Büyük ihtimalle içindeki de onun sıvılaştırılmış hali. Amerikanların yorumlarını okuduğumda kokunun çok sert olduğunu ve beğenmediklerini yazanlar olmuş. Öyle sert, çekilemez bir kokusu yok. Bildiğimiz dogal sabun kokusu.

Kullanımı için iki veya üç kere direkt olarak şampuanı fırçanın üzerine sıkmamızı ve ondan sonra temizlememizi söylüyor. Böyle kullandığımda haftada bir fırçalarımı yıkamama rağmen iki haftada şampuanın yarısı bitti. Her bir fırça için ayrı ayrı şampuanı kullanmak gerekmeyip eldivenin üzerindeki kalanı kullanınca da yaklaşık üç göz fırçası temizleyebiliyor. Göz fırçaları için iyi, temizlendiğini ve fırçaların bembeyaz olduğunu görebiliyorum. Yüz fırçaları için ise hikaye bambaşka. Yüz fırçaları için her fırçaya ayrı ayrı üç sıkımlık sampuan kullanınca bile tamamen temizleymiyor. Sigma’nın kendisine ait F80 kabuki fırçasını üç yıkamada bile bembeyaz hale getiremedim. En sonunda temizlemek için ne kullanım biliyor musunuz? Bebek şampuanı. Hele ki kabuki fırçayı bir de fondötenden önce primer olarak yağ sürerek kullandıysam fırçayı altı yedi kere yıkasam bile bu şampuan onu temizleyemiyor.

Beauty Blender temizlemeyi denemeyin bile. Hiçbir işe yaramıyor.

Almasaydım ne kadar yorum okursam okuyayım aklım kalırdı çünkü Sigma’nın sitesinded yorum olarak vazgeçemeyecekleri bir ürün olduğunu yazanlar da var. Ama şimdi içim rahat olarak söyleyebiliyorum ki hakikaten bunun için bütçe ayırmaya ya da denemek için de olsa – hele ki dolar kuru bu haldeyken – almaya hiç gerek yok. Johnson’s Baby bebek şampuanı çok daha kullanışlı. Doğal bir şeyle temizlemek isterseniz de doğal kalıp sabunları deneyebilirsiniz.

 

Bahsettiğim fırça şampuanını incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

DfjFEG2ak0rSYjAcoVKBVCbKyI5gZXT0-34.jpg

Sigma – SigMagic Brushampoo” için 3 yorum

  1. Geri bildirim: 2018’un En Kötüleri
  2. Geri bildirim: Bunlar Bitti (1) (2019)
  3. Geri bildirim: Bunlar Bitti 2 (2019)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s