Maybelline’in Lemonade Craze paletinden sonra bu paleti alırken beklentimi mümkün olduğunca düşürmüştüm. Palet harika çıktı ve şimdi iyi ki almışım diyorum. Hem pigmentasyonu, performansı çok iyi hem de içindeki renkler sonbahar için muhteşem. Bu palet birinin ilk paleti olabilecek nitelikte olmaktan çok, mor ve çeşitlerini içeren ekstra bir palet isteyen kişiler için ideal. Çünkü, içinde yalnızca iki mat renk var. Onlar da eyeliner veya gözün dış kenarları için kullanılabilecek bir koyu kahverengi ve geçiş rengi için kullanılmak üzere grimsi (taupe) bir renk. Diğer renklerin hepsi simli. Ama renk dağılımı da belli bir renk skalasının içinde yapılmış bir palet olmasına rağmen harika. Mor, bordo gbii renkler de, koyu renkler de, bütün bunlara uyumlu çeşitli simli beyazlar da birçok kombinasyonu tek paletle çıkarabilmek için çok güzel olmuş.

Bütün renklerin pigmentasyonu çok iyi. Renkler arasındaki pigmentasyonlar arasında farklılıklar da yok. Fırçayla da, parmakla da kolayca sürülüyor. Paletin içindeki renkler hem birbiriyle, hem gözkapağına hem de farklı farlarla çok kolay karışıyor. İçindeki renklerin tamamı gözkapağında uzun ömürlü. Akşama kadar ne kayıyor, ne de azalıyor. Hatta simi bile azalmıyor.

Kullanırken dikkat edilmesi gereken şey, far tozlarının sürülürken yüze dökülüyor olması. Bu yüzden, yüz makyajından önce bu farla işinizi tamamlamış olmak isteyebilirsiniz ki dökülenleri yüzünüzden silip rahatça makyajınıza devam edebilesiniz. Bir de, Fix + veya su ile yoğunluğunu arttırmak mümkün olmuyor. Fırçada farı bu şekilde yoğunlaştırmaya çalışınca yalnızca far topaklanıyor ve gözkapağına dağılmadan yapışıyor. Parmakla sürünce yeterince yoğun olduğu için zaten fazla da Fix +‘a ihtiyaç kalmıyor.

 

Paletteki renklerin isimleri yok. Üst kattaki renklerin soldan sağa swatchları:

fullsizeoutput_6c1f.jpeg

 

Alt kattaki renklerin soldan sağa swatchları:

fullsizeoutput_6c21.jpeg

 

Bahsettiğim paleti incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

ger_pl_MAYBELLINE-BURGUNDY-BAR-LIDSCHATTENPALETTE-79237_2.jpg

Maybelline – Burgundy Bar Far Paleti” için bir yorum

  1. Geri bildirim: 2018’in En İyileri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s