Bu maskarayı almadan önce kaç kere ününü duyduğumu bile saymayı bıraktım. Her türlü blogger, instablogger, youtuber bunu öve öve bitiremedi. Hatta bu son kozmetik zamlarından önce bile bu maskara o kadar şımartıldı ki, Essence bir anda bunun fiyatını normalde sattığının üç katına çıkarmıştı. Ben de kesin bir şeyler kaçırıyorum, hemen alıp denemem lazım diye dayanamayıp gidip almıştım. O yüzden de şaşırarak ve üzülerek söylüyorum ki, bu maskarayı övemeyecek, beğenmeyen ve bir daha satın almayı düşünmeyen herhalde bir tek ben varımdır.

Evet, kirpiklere hacim veriyor. Ama ne pahasına? Bir kere, genelde Clinique maskaralarında olan en sinir olduğum şeylerden birini yapıyor: kapağı kapatırken dışarıya maskara taşırması. Yatay şekilde hemen bir yerlere koymaya kalkarsanız hemen bir yerleri boyuyor. O yüzden ya her kapağı kapatışta kenarlarını ıslak mendille temizlemek gerekiyor ya da çevresindeki taşan maskaranın kuruması için bir süre dik tutmak gerekiyor.

Hacim verecek kadar çok siyah boyayı kirpiğe veriyor ama – normalde kirpiklerin birbirine yapışması beni o kadar rahatsız etmemesine rağmen – o kadar yapıştırıyor ve dengesiz şekilde bazen kirpigin üzerine siyah tomarlar bırakıyor ki, sürmesi hic kolay değil. Bir anda çok fazla boya bıraktığı için ikinci katı sürmesi de pek mümkün değil, ya da gerçekten o katı istiyor olmanız ve bunun için uğraşmanız lazım.

Son olarak, akıyor. Günün sonunda gözlerimin altı panda gibi oluyor. Ama hani, “Aaaa, maskaran mı akmış?” gibi değil. O kadar ince ince akıyor ki, “İnanılmaz yyorulmuş olmalısın, gözlerinin altı kapkara olmuş.” miktarında. Gözün altını silince bir anda dinlenmiş gibi oluyordum.

Fırçası bu şekilde:

IMG_4459

 

 

Bahsettiğim maskarayi incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Essence-I-Love-Crazy-Hacim-Maskara-12-ml-1.jpg

Essence – I Love Extreme Crazy Volume Maskara” için bir yorum

  1. Geri bildirim: 2018’un En Kötüleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s