Sophie Kinsella kitaplarını çok sevdiğimden daha önce milyonlarca kere bahsetmiştim. Yine bir muhteşem kitap daha yazmış. Kitap akıcı, komik ve eğlenceli. Bu sefeki kitabında diğerlerinden farklı olarak iki kardeşin ağzından başlık başlık yazılmiş. Yani anlatıcı bir abla, bir de onun küçük kız kardeşi olarak değişiyor.

Hikaye iki kız kardeşin hayatlarından bir kesiti anlatıyor. Küçun kız kardeş biraz uçarı, hızlı karar veren biri ve üzüldüğu zamanlarda kötü kararlar alabiliyor. Bu seferki üzgün anında da eski sevgilisiyle evlenmeye karar veriyor. Ablası ise, daha önceden boşanmış ve bir çocuğu var. Boşanma süreci çok ağrılı geçtiği için de kardeşinin hızlı bir evlilik yamasını istemiyor. Kız kardeşi ani bir kararla evlenince de bu evliliğin yok sayılması için elinden geleni yaptıği ve kız kardeşinin başına gelen tüm olaylardan ablasının sorumlu olduğunu bilmediği komik bir hikayeyi okuyoruz.

Belki karakterim yakın olduğu için, belki de kendim de abla olduğum için ablanın bakış açısından okuduklarım bana daha eğlenceli geldi. Bir an önce küçük kız kardeşin kısmı bitsin de diğerine sıra gelsin diye bakıyordum. Küçük kız kardeşin sorumsuzluğu ve düşünmeden hareket edişi beni biraz ilk başlarda sinir de etti ama o da o kızın karakteri diye kabullendim ve ablanın kısmına gelebilmek için hızlı hızlı okudum.

Bu kitabın diğer klasik Sophie Kinsella kitaplarından bence bir farkı daha vardı. O da karakterlerin biraz daha gri olması. Klasik romantik komedi kitaplarında karakterler ya iyi ya da kötüdür. Sophie Kinsella’nın kitaplarında da genelde öyle oluyordu ama bu sefer iyi oldukları kadar hataları da olan karakterler var. Yine iyiler kazanıyor ama iyi olanların bile haksız oldukları ve baş etmek zorunda kaldıkları bir takım huyları var. Bu durum çok hoşuma gitti mi henüz karar veremiyorum ama farklı geldiği kesin.

 

Bahsettiğim kitabı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

0000000571865-1.jpg

 

KİTAP: Düğün Gecesi – Sophie Kinsella” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s