Öncelikle, 2018 boyunca gerek bloğumu okuyan, gerekse instagramda takip eden herkese teşekkür ederim. Umarım birlikte muhteşem bir 2019 geçiririz. Fark ettim ki bu yıl yaklaşık 150 tane yorum yazmışım. 2018’in de artık son haftasına girdiğimiz için bu yıl boyunca yorum yazdığım şeyler arasındaki bugün 10 en kötü ve perşembe de 10 en en iyi ürünler hangileriydi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

2018’in En Kötü 10’u:

 1. 🎄 Technic – Setting Sprey: İlla buna benzer bir şey kullanmak isterseniz bunun yerine bir şişeye kavunlu vodka koyup onu yüzünüze sıkabilirsiniz! Yüzümün bir çeşit reaksiyon göstermemiş olması bile hala tuhaf geliyor.
 2. 🎄 Kiehls – Avocadolu Göz Kremi: Bunun hakkında iyi olduğunu düşündüğüme rağmen yorum yaptığım için kusura bakmayın. Muhteşem ötesi bir kremin arkasından geldiği için meğer onun meyvelerini yiyormuş (Yazının kendisine de bu açıklamayı ekledim.). Fazla yoğun, göz altı kararmasını hiç engellemiyor. Yanağıma aktığı ve inanılmaz yoğun olduğu için yanağımda sivilcelenme yaptı. Sürerken neredeyse katı olduğu için zor yayılıyor.
 3. 🎄 Sigma – Sigmagic Şampuan: 7 liraya Johnson’s Baby Şampuan alıp fırçalarımı tertemiz yapabilecekken neden 20 dolar verip de Johnson’s Baby’nin çeyreği sürede tükenen ve ondan az temizleyebilen bir şey kullanayım ki?
 4. 🎄 Miniso – Eyeliner: Fikri ve tasarımı çok güzel ama faaliyette kötü. Belki ilk iki kullanımda opak bir görüntü veriyor. Sonrasında hem opak boyamıyor, hem de kat kat sürerek koyulaştırmaya çalışınca da kuruyan parçaları dökülüyor.
 5. 🎄 Caolion Pore Nose Strips: Hiçbir işe yaramadı. Bu kadar az efektif bir bant, hem de kutuda çok az sayıda bant varken,  neden Nivea’nınkinden daha pahalı anlayamadım.
 6. 🎄 Maybelline – Lemonade Craze: Bu paleti beğenmediğim için mahallenin delisi gibi hissediyorum. Palet kapış kapış gitti. Her tarafta, uzun süre boyunce da reklamları vardı. Herkes de bayıldı. Tamam, renkleri çok güzel ama onları gözkapağıma sürdüğümde gözükmüyorlarsa ne anlamı var ki? Son zamanlarda kullandığım en kötü paletti ve pigmentasyonu çocuklara yapılmış oyuncak makyaj malzemelerndekinden çok daha az fazla.
 7. 🎄 Buxom “Blackest Black” Maskara: Bu maskara hakkında şimdi yazarken bile bana kullanıren verdiği hisleri hatırlıyorum. Sinirli, bunalmış ve bıkmış hissettiriyordu. Sıradan bir maskara, kullanırken gözüme batıyordu, makyaj sabitleme spreyi sıkınca akıyordu, defalarca üzerinden kat geçmek gerekiyordu ki bir şeye benzesin.
 8. 🎄 Mavala Double Lash – Kirpik Güçlendirici: Berbat değil. Zaten çok olan kirpikler bir şekilde yanmışsa onları hızlıca yeniden çıkarıyormuş ama normal şartlarda ne uzatmaya ne de güçlendirmeye yarıyor. Hiç bir etkisi yok.
 9. 🎄 L’oreal – Color Riche Le Smoky Göz Kalemi: Ben bu kadar akan ikinci bir göz kalemi daha kullanmadım. Tamamen panda efekti. Kaçışı yok, sonu yok. Bütün gün, hiç durmadan, full performans akıyor.
 10. 🎄 Essence – I Love Extreme Crazy Volume Maskara: Köyün delisi hissettiğim ikinci ürün de geldi. Bunun ne kadar övüldüğünü hatırlıyorsunuz değil mi? Kullanmaya başlamadan önce nasıl bir şey çıkacağını bilmiyordum ama bu yıl kullandığım en kötü maskaralardan biri olacağını tahmin etmemiştim. Kapağı kapatıken dışarı maskara taşırıyor, Gözün üstünde alttan alınamaz miktarda topaklanma yapıyor ve gün içinde de akıyor.

 

Not: Her bir maddenin yanındaki minik yılbaşı ağaçlarına tıkladığınızda sizi o ürün hakkında yazdığım full yazıya götürecek!

2018’in En Kötüleri” için bir yorum

 1. Geri bildirim: 2018’in En İyileri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s