Ülkece milli gözaltı kapatıcımız bu sanırım. Bir süre almamak için direndim ama alınca neden sevildiğini anladım. Kullanması çok kolay, kaliteli günlük bir kapatıcı. Kapatıcılığı az ile orta arasında. Kolay dağılıyor ve biraz gözaltındaki kırışıklara dolma yapıyor ama bir kere dolduktan sonra temizleyince aynı sorun bir daha gün boyunca hiç olmuyor. Bu arada, gün boyunca da kalıcı.

Şimdi, neden bira günlük bulduğumu açıklamak istiyorum. Öncelikle, kapatıcılığı çok fazla değil. Özel gün makyajı için denediğimde etkisi çok az geldi. İkinci olarak ise, normalde kapatıcıyı yaymak için makyaj süngeri kullanıyorum ve makyaj süngerinden en iyi performansı almanın yolu, süngeri kullanmadan önce ıslatmaktır. Ama enteresan bir şekilde bu durum bu kapatıcı için geçerli değil. Bunun sanırım yapısı kendiliğinden biraz sıvı olduğu için, kuru makyaj süngeri ile dağıtmak ya da direkt parmak ile dağıtmak daha kolay oldu. Parmak ile dağıtmanın daha kolay olduğü bir kapatıcı bana çok günlük ve hızlı kullanmaya uygun geldi.

Bu kapatıcınin en çok eleştirilen özelliği ucundaki sünger başlık. Hijyenik olmaması konusunda çok konuşuluyor. Bu durum eğer biz problem ise, başlık yerinden çıkabiliyor. Başlığı kullandıktan sonra yıkayıp temiz şekilde kullanabilirsiniz. Benim için bu durum pek sorun değil çünkü bu durum bizi ikinci ve son eleştirime getiriyor. Çok çabuk bitiyor! O kadar çabuk bitiyor ki, süngerinden rahatsız olmama gerek kalmadan tükenip gidiyor zaten. Yukarıdaki gördüğünüz fotoğraftaki halinde kapatıcıyı sadece iki kere kullanmıştım.

 

Bendeki rengi “Light”. Swatch’ı ve yayılmış hali bu şekilde:

 

 

Bahsettiğim kapatıcıyı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

yaydbj8o7ubpnrqm6r6j.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s