Beauty School Dropout paletlerinden “Graduate” olanı. İçinde 35 adet far, 3 allık, 2 aydınlatıcı, 2 bronzer var. İçinde her şeyi barındıran orta boylu bir palet için mümkün olan en ideal renkleri koymuşlar. Göz makyajı için en açık renklerden en koyu renklere, geçiş renklerinden patlayan renklere, matlardan simlilere ilk etapta akla gelebilecek herhangi bir makyaj için gerekebilecek bütün far renkleri bu 35 rengin içinde var. Allık için açık, orta, koyu renkli allıkların üç çeşidi öyle güzel seçilmiş ki; hem çeşitli mevsimlere veya makyajlara göre gerekli ton tutturulabilir hem de çeşitli ten renkleri ile de uyumlu. Aydınlatıcılar da aynı şekilde hem çeşitli tenlere gidecek şekilde hem de biri bronz diğeri de beyaz tonlu olduğu için çok kullanışli bir çeşitliliği var. Son olarak bronzerda da iki bronzerdan biri  soğuk biri sıcak alttonlu olduğu için yine her duruma uyumlu halde hazırlanmış.

Renklerin seçimine ve çeşitliliğine bayılmış olsam da maalesef farların pigmentleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bütün renkler, katlarca üstüste uygulanınca bile çok silik kalıyor. Mac Fix + ile yoğunlaştırılmış halleri bile, yoğunlaştırılmadan önce zaten olması gereken halleri olmalıydı.Bütün renkler birbirine kolayca karışıyor. Farlar gün boyunca kalıcı ve gözkapağında yerinden oynayıp iz yapmıyor ama hiç bir renk tam olarak kendini belli de etmiyor. Belki cırtlak bir yeşili kendini belli eden bir makyajda değil de günlük makyajda kullanmak isterseniz uygnun olabilir ancak.

Farlarda birkaç tane beğendiğim de çıktı ama en fazla beş tanelerdir. Özellikle kahverengi tonlu matlar ve iki tane simli bronz kahve renk var, onlar bence en iyileri.

Farların swatchları soldan sağa sırasıyla bu şekilde:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Allıklardan ikisi simli biri mat ama simliler de gozenekleri belli etmiyorlar. Allıklar bu setin içindeki en sevdiğim makyaj ürünleri oldu. İlk ikisinin pigmentleri de ideal miktarda ve çögaltılmaya uygun. Üçüncü bir anda yanakta patlıyor, onu kullanırekn azar azar kullanmaya başlamaya dikkat etmek gerekiyor ama ona da bayıldım. Allıklar da bütün gün kalıcı.

Aydınlatıcılar da aynı farlar gibi. Teoride iyi ama pratikte kötü. Neredeyse hiç belli olmuyorlar. Yine sadece günlük kullanımda uygun olabilirler.

Son olarak, bronzerlar ise allıklardan sonra ikinci favorilerim. Pigmentleri iyi. Bütün gün kallıcılar ve biri sıcak biri daha soğuk olduğu için hem kontür hem bronzer yanyana gibi de oluyor.

Allıkların, aydınlatıcıların ve bronzerların swatcharı soldan sağa sırasıyla bu şekilde:

img_48521.jpg

 

İçinde ayna da olduğu, paketin tertemiz şekilde katlandığı ve yanında tasıması kolay bir palet olmasından dolayı özellikler seyahatler için güzel bir palet. Yalnızca ben özel günlerde ya da makyajlarda kullanılabilir bulmadım.

Paletin içi bu şekilde:

img_4858.jpg

img_4859.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s