ÖNEMLİ GÜNCELLEME: 2 hafta boyunca düzenli olarak kullandıktan sonra güzel olarak saydığım bütün özellikleri yok olmaya başladı. Eyeliner’ın ucuna siyah boya hiç gitmez oldu ve kuyruk yapmak çok zor ve uğraştırıcı hale gelmeye başladı. En kötüsü de, birkaç saatten sonra akıyor. Göz altında, son derece belirgin siyah daireler şeklinde bulaşıyor. Belki bir şeyi yanlış yapıyorumdur diye bir buçuk aydır hemen hemen her gün kullandım ama hiç iyiye gitmedi.

…………………

Benefit’ten hiç beğenmediğiniz bir ürün çıktı mı? Çünkü benim henüz çıkmadı. Bu eyeliner ile de Benefit, Kat Von D Tattoo Liner’ın başlatıp Fenty Flyliner’ın da eklendiği eyeliner liderliğine katılmış oldu. Tamamen mükemmel değil, alışamadığım özellikleri var ama ortalamaya yine de toz attıracak düzeyde. O zaman artılarından ve eksilerinden bahsetmeye başlıyorum. Mat olduğu söyleniyor ama bence yarı mat. Yani daha doğrusu parlak bir matlığı var. Siyahı o kadar koyu ki sönük mat rengine dönemiyor ama aslında mat olası var (bilemiyorum anlatabildim mi?). Kalin sürmeye de ince sürmeye de elverişli. Kuyruk yapmak için muhteşem bir ucu var ve kolay da yaptırıyor. Kuyruğun en sivri ucu dahil bütün gün hicbir şekilde silinme ya da akma olmuyor ve her nasılsa o kadar sapasağlam duran eyeliner yağ bazlı olmayan sıradan bir micellar suyu ile de çıkıyor.

Ama, her ne kadar kutusunun üzerinde kullanan kişilerin %94’ünün devam eden kesintisiz bir çizgi çektirdiğini, %93’ünün de deriye hiç takılıp çekmediğini söylediğini belirttiyse de işte bu iki konuda biraz azınlık görüşünde kaldım. Benim gözkapağımdaki derimi çekmeden tek seferde bitirmeme izin vermiyor. Küçük küçük parçalar halinde sürünce de ucu o kadar sivri ve düzgün ki kaldığım yerden düz çizgi gibi göstermek çok zor oluyor. Elim alışmaya başladı bir haftada (Nedense çoğu Benefit ürünü bir el alışması istiyor ama alışınca da değiyor.).

Bir de genelde tüm eyelinerlar Kat Von D’nin Tattoo Liner’ı ile karşılaştırıldığı için ufak bir kıyasalma da ben yapmak isiyorum. Sağlamlık konusunda ve uyruğun ucunu sivri yapmasının kolaylığı bakımından bu daha iyi. Tattoo liner’ı ise sürmesi daha kolay ve o Roller Liner’a göre daha mat duruşlu.

Son olarak Benefit’in şu iddialarına tamamen katılıyorum: “Gün içerisinde rengi canlılığını korur, uygulama sonrası kuruyarak veya çatlayarak dökülmez, bulaşmaz.” , Gerçekten de bu konularda hiçbir sorun yaşamadım hatta üstün performans gösterdi.

Ucu ve matlığı bu şekilde:

 

 

Bahsettiğim eyeliner’ı incelemek isterseniz aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz:

roller-liner-hero.png

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s