İçinde altı tane far, bir bronzer, bir allık ve bir aydınlatıcı olan yüz paleti. Farlardan birinci ve üçüncü olmak üzere ikisi mat, gerisi ise simli. Bronzer aynı zamanda hafif kontür gibi de kullanılabilmesi amacıyla mat, allık ve aydınlatıcı da simli. Paletteki mat farların seçimi çok iyi olmuş. Kıvrım yerine gelecek geçiş rengi ile baz olarak kullanılacak açık ten rengi mat. Bu iki amaç için olan farlarda simli kullanmak mümkün olmadığından yapı tercihleri iyi olmuş.

Palet genel olarak “ilk ve günlük paletim” temasına uygun. Hatta uygun fiyatlı bir palet arayan ve önceden pek makyaj malzemesi almayan kişilere tavsiye bile edebilirim. Pigmentler çok olmadığı için makyajı batırma korkusu olmadan kullanılabilir, renkler zaten günlük kullanıma uygun, hazır almışken içinden yüz için gerekli ürünler de çıktığı için ekstra masraf yapmaya gerek de yok. Allık, aydınlatıcı ve bronzer da doğal duruyor. Makyaja yeni başlayan biri için dört dörtlük. Ayrıca paletteki renklerin tamamı bütün gün yüzde ve gözde kalıcı. Göz kapağının etrafında uzun süre birikme yapmıyor. Hatta olur da biraz akşam makyajına çevirmek isterseniz Mac Fix + ile de uyumlu. Mac Fix + az biraz rengini yoğunlaştırıyor.

Peki “on bininci paletim” olmaya uygun bir palet mi? Kesinlikle hayır. Far pigmentleri çok az. Geçiş rengi ve baz rengi fena değil ama özellikle koyu kahverengi olması gereken renk yok denecek kadar az. Aydınlatıcı günlük için müthiş durmamak ve biraz simli gözükmekle birlikte fena değil. Yine de günlük desem o kadar doğal değil, göz alıcı desem o kadar parlak değil. Yani çok ideal de değil. Bronzer ve allığı beğendim. Bronzer bana biraz Rimmel’ınkini hatırlattı. Allık ise nedense aralarında en pigmentlisi olduğu için paletin az pigmentliğinden fırçayı daldıra daldıra kullanmaktan gaza gelip allığa da daldırmayın.

Farlarda pigmentler o kadar yok ki, normalde dökülme yapmayan koyu kahverengi far onuncu katı sürdüğüm için yüzüme dökülmeye başladı. Mac Fix + ile de ancak yine az pigmentli olan ama normal bir kahverengi fara dönüştü. Bu arada farın hakkını yemeyeyim, yaklaşık yedinci katta tam olarak kahverengi renk ortaya çıktı. Bir de soldan 5. şampanya rengi farların arasında en iyisi. Onu ıslak kullanınca güzel karşılık veriyor. Baz rengi ve geçiş rengi de ikinci katta renklerini belli ettikleri için onlar da kullanışlı (ama yine günlük amaçla, dramatik amaçla değil.). Renkler ilk dört kata kadar kolay karışıyorlar ama dörtten sonra karıştırmak zorlaşıyor. Yine de çok uğraşıp ikişer dakika karıştırınca onlar da karışıyor.

Sonuç olarak bu palet, dramatik makyaj paleti değil ama kullanışlı bir her gün paleti.

Swatchlar soldan sağa bu şekilde: (flaştan az belli olmuş değiller, flaşsız hiç gözükmeyen renkler vardı)

img_5391.jpg

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s