Paletin kapagı muhteşem! Çift renkli (duo-chrome), çevirdikçe pembe ile siyah arasında değişiyor. İçinde on renk olması ama paletin boyutunun cep telefonundan bile küçük olması ve kaliteli aynası olması da iyi ve paleti kolayca taşınabilir kılıyor. İçindeki renkler kullanışlı, yalnızca iki mat var, geri kalan sekiz renk de simli. Mat renkler tam gözkapağının tamamına uygulamalık olan açık renk ve kıvrım bölgesi için geçiş rengi. İçinde hem açık ve koyu griler hem de açık ve koyu kahveler yer aldığı için renk dağılımı da güzel.

Şimdi gelelim olumsuz kısımlarına… Her şeyden önce bu palet kime neden lazım olur, kapağının sevimliliği hariç neden bu paleti almak ister onu bilemedim. Başlangıç paleti veya günlük palet desem matlar bu amaçlar için daha kullanışlı değil mi? Bundaysa hemen hemen her renk simli. Her gün naturel renklerde ama simli makyaj yapmak isteyenlere diyebiliriz belki? Diyeceksiniz ki, bununla güzel gece makyajı yapılıyordur, ondan alınır. Evet, renk dağılımı bunun için çok uygun ama pigmentasyonu hiç öyle değil. Fix + kullanmaya elverişli ve etkisi bir hayli artıyor ama yine de çıkan sonuç en fazla sıradan ve basit bir gece makyajı çıkaracak kadar. Fix + kullanmayınca ise sadece günlük kullanıma elverişli olacak kadar pigmentli.

Bütün gün gözkapağında duruyor ama gözkapağının mümkün her noktasında çizgi çizgi birikme yapmış oluyor. Renkler fırça ile çok kolay karışmıyor. Koyu renklerle oynarken far tozları aşırı olmasa da biraz yüze dökülme yaptığı için de yüz makyajını sonraya bırakmakta fayda var.

Farkındaysanız yanında çıkan eye primer’dan bahsetmedim bile. Bahsedilecek hiçbir şeyi yok. Yanına böyle bir ürün koymaları çok düşünceli bir davranış ama varlığıyla yokluğu bir.

Renklerin swatchları bu şekilde: (Soldan sağa; Check Us In, Me Me Me!, #Chocfix, Goldigga, #Awks, #Love, Share This, #Trashy, #Club, How Many Likes?)

fullsizeoutput_754a.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s