15 kızıl, altın tonlarından oluşan far seti. 9 tanesi mat, 6’sı simli. 5 simliden dördü sedefli simli gibiyken bir de 5. altın renk var ki o yoğun, büyük parçacıklı sim. Sonuncu simli renk ise içinde belli belirsiz kızıl morumsu sim parcacıklari olan ama simini pek belli etmeyen bir açık siyah. Renk dağılımı bence muhteşem olmuş. Bordo kahve, açık ve koyu sütlü kahve, ten rengi, kızılın üç dört tonu, içinde kızıllık barındıran siyah, kıvrım noktası için renk, kaş altına veya baz olarak kullanmak için açık renk, pembeli kızıllı ya da altın renkli kızıllı kombinasyonlar yapabilmek için uygun çeşitler var. Gündüz makyajı, gece makyajı, ağır ya da hafif makyajların hepsini yapmak için de uygun. Kızıl tonlarda bir far paleti arıyorsanız bu paleti kaçırmayın derim.

Tabii ki bir paleti almaya deger kılan sadece renk skalası değil (ama hakikaten renk skalasına bayıldım). Koyu renkler dahil, sürerken yüze hiç far dökülmüyor, renkler birbirine ve gözkapağına kolay karışıyor. Benim genelde Makeup Revolution paletleri hakkında genel düşüncem farları karıştırıp yaymasının zor olduğu olursu ama bu palettekiler kolayca karışıyor. Pigmentler iyi, renklerin performansları birbirinden farklı değil, hepsi iyi iş çıkarıyor. Benim inanamadığım şey ne kadar uzun ömürlü olduğu. Sabah 6’da yaptığım makyaj akşam altıda sadece azıcık azalmış haliye hala duruyordu. Üstelik hiç (hiç!) gözkapağında biriktiği yerler olmadı.

Simli renkleri parmakla sürünce fena iş çıkarmıyor ama suyla ıslatılmış veya Mac Fix + sıkılmış fırça ile neredeyse alüminyum gorüntüsü oluşturacak kadar etkisi artıyor. Yalnız, daha büyük sim parçacıklarından oluşan al₺in rengi için aynı şey geçerli değil. Onu parmakla sürmek ile Fix +”lı fırça ile sürmek arasında bir fark yok.

Sırayla soldan sağa tüm renklerin swatchları bu şekilde:

IMG_7088

 

Bahsettiğim paleti incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

images

 

 

 

 

Makeup Revolution – Velvet Rose Paleti” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s