Karma cilt tipim var ve yoğun bir krem olmasına rağmen yüzümde sivilcelenme yapmadı. Yaklaşık bir bezelye tanesi kadar alınca bütün yüze yetiyor, o yüzden de çok çabuk bitmiyor. İçinde argan yağı ve E vitamini olduğunu yazıyor. Gerçekten var mı bilemiyorum ama varsa yüzü aydınlık gösterme iddiasına bu da yardımcı oluyor olabilir.

Yüzü aydınlık gösterme iddiasına gelmişken asıl olarak bununla ilgili söylemek istediğim birkaç şey var. Öncelikle, gerçekten de bu iddiayı karşılıyor ama bununla ilgili çok büyük bir problemi var. Uzaktan bakınca her şey capcanlı, taze ve yeni bakım yapılmış gibi duruyor ve ilk aşamada bu yüzden çok beğendiğim bir dönem de oldu ama yakın aynayla bakınca çok ince taneli simlerin yüzümü kapladığını gördüm. Hem bu simlerin günlük kullanımda cildim için iyi olacağını düşünmüyorum hem de yanıma gün içinde yaklaşan olursa bir anda o kişiye gelinin kız kardeşi gibi görünüyor olmak istemiyorum.

Yüze yakın mesafeden aynayla bakmadıkça kolay kolay fark edilecek bir şey değil, o yüzden de dışarıdan bakan kişileri ilk bakışta rahatsız etmez ama biri yanıma dosya bakmaya eğilse parıl parıl “Alacakaranlık” filmindeki sözde vampirlere ışık çarptığındaki saçma hallerinde görünüyor olmak istemem (Gerçekten kremin içinde çok fazla miktarda ince sim var). Belki herkes için çok büyük bir sorun olmayabilir ama bu durum benim kremi kullanmayı bırakmama sebep oldu. Ayrıca bu kadar sert davranıyor olmamın sebebi de bütün bu aydınlık gösterme iddiasını simlerle sağlamaya çalışıyor olması. Onu ninem de yapar. Basınca suratıma simi tabii ki parlarım. Önemli olan içindeki özlerle bunu sağlamayı becerebilmekti. Ona fırsat gelemeden sınıfta kaldı.

 

Not: Kreme bu kadar çıkışınca söyleme ihtiyaci duydum, markanın beğendiğim ürünleri de var. Maskesi hakkında yorumlarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s