Maskaranın iddiaları bunlar: “Ultra kremsi dokusu ve siyah karbon sayesinde kirpikleri kaplar. Topaklanmadan birkaç kez uygulanarak ekstra hacim sağlar. İçeriğindeki argan yağı sayesinde kirpiklere bakım yapar, nemlendirir ve korur. Silikon fırça dokuyu eşit bir şekilde dağıtır, uygulama anında mükemmel kontrol sağlar.”

İddialarına göre kıyaslarak hemen yorumlamaya başlıyorum. Kremsi hissettiren bir dokusu yok. Topaklanma yapmıyor ama kirpikleri sinir bozucu şekilde birbirine yapıştırdığı oluyor. Bir de ben hiçbir hacim verici etki göremedim. Biraz uzunluk katma etkisi var ama hepsi o. Yine de en azından bazı maskaralar gibi hiçbir şey sürülmemiş kadar etkisiz değil. Kullanmaya başladıktan bir / bir buçuk hafta sonra biraz örümcek ağı gibi durmaya başladı.

Argan yağının gerçekten olup olmadığını bilmiyorum, umarım vardır ama ben kirpiklerimde nemlendirme açısından da bakım açısından da hiçbir fark görmedim.

Aslında maskara gün içinde akmadığı veya dökülmediği için otomatik olarak çok da felaket değil ama fark ettim ki iddialarının HİÇBİRİNİ karşılamıyor. Keşke bu kadar iddiası olmasaydı da bu kadar eksiye düşmeseydi. Bu arada ilk bir haftası boyunca bu garip özelliklerinin hiçbirini ortaya çıkarmadı. İkinci haftadan itibaren kötüleşmeye başlıyor.

Şu eşit dağılımı sağladığını iddia ettiği silikon fırça var ya, tam bir facia. Çok fazla kımıldadığı için tam tersine kontrolü zorlaştırıyor, Kirpiğin bazı yerlerine daha fazla rimel geliyor bazı yerlerine de hemen hemen hiç ürün gelmiyor. Hele ki alt kirpiğe sürmesi nedense çok zor. Dip kısımlarına hiç sürülmeyip uçlarında da birikiyor. Bir de gözkapağının çevresini boyamadan sürmek çok zor. Böyle bir sorun olduğunda yapılması gereken şey kurumasını beklemek. Kuruduktan sonra kulak çubuğu ile kolayca çıkar. Ama bu istisnai maskarada bu çözüm işe yaramıyor. Micellar su ile tam temizlenmiyor.

Bir de (sanırım kirpikleri daha uzun göstermesi için) içine lif parçacıkları koymuşlar. İlk hafta biraz işe yaradı ama ikinci haftadan beri maskarayı sürmeye çalışırken yüzüme dökülüp makyajımı mahvetmekten başka işe yaramıyor.

Maskaranın fırçası bu şekilde:

 

Bahsettiğim maskarayı incelemek isterseniz aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz:

0202294_dream-look-maskara-14950.jpeg

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s