Hatalıysam lütfen düzeltin ama uygun fiyatlı makyaj malzemeleri arasında göz farı değil de “pressed pigment” (preslenmiş pigment) çıkaran ilk palet sanırım Off Tropic paletleri ile Nyx oldu. Paleti muhteşem yaptıkları için söyleyebileceğim fazla bir şey bile yok. Renkler kolay karışıyor, bütün kalıcı, gün içinde fazla azalmıyor, gözkapağındaki çizgilere dolmuyor, pigmentleri iyi ve neon oldukları da belli oluyor.

Yalnız bu palet klasik bir palet olmadığı için içinden klasik kıvrım yeri (crease) rengi veya diğer klasik renklerin çıkmasını beklemeyin. Tamamen çılgın renklerde ama çok iyi ayarlanmış 10 adet renkten oluşuyor. Palette dört far, 6 sıkıştırılmış pigment var. Farlardan da yalnızca biri simli. Simli olan farı diğer renklerin hepsiyle uyumlu olabilecek güzel bir altın rengi seçmişler. Sıkıştılımış pigmentlerde ilk sürülmeye başladığında renkler yeterince ortaya çıkmıyormuş gibi gelebilir. Pes etmeyin ve kullandığınız rengi kat kat sabırla eklemeye devam edin. Sonuç daha iyi olacak.

Paleti kullanırken yüzüne far tozu dökülme sorunu yaşayanlar olmuş ama ben böyle bir sorun yaşamadım. Bir de tabii paletin kabı kağıttan ve inanılmaz kaliteli değil, içinde aynası da yok. Yine de fiyatından dolayı görmezden gelebileceğim şeyler.

Paletin swatcharı:

 

Bahsettiğim paleti incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

offtropicshadowpalette_main.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s