Beauty Blender makyaj süngerleri alanında şimdilik pek rekabet kabul etmeyen bir sünger. Etmemesinin de bir sebebi var. Çok sayıda kaliteli sünger var ama hiçbiri bunun kadar iyi hacmini arttırıp, iyi sekip, kolay yayıp, yeterince yumuşak değil. Bu saydığim özelliğe sahip çok sayıda sünger var ama tüm bu özelliklerin ortalamasını en iyi ve makyaja en uygun tutturabileni bu.

Ufak bir öneri, ben Beauty Blender’larımı almak için genelde yüzde elli veya kırk indirim bekleyip bir yıla yetecek miktarda (dört tane) stok yapıyorum. Böylece bir yıl daha sünger konusunu düşünmeme bile gerek kalmıyor.

Ben renklerin aralarinda herhangi bir fark olduğunu bilmiyordum ama bir de araştırdım ki hepsinin çeşitli özellikleri varmış. Hisleri birbirlerinden biraz daha farklı ama bence kalitesi ve ortaya çıkardığı sonuç açısından inanılmaz bir farkları yok. Bu süngerlerin bu farklı özelliklerini kendi kendime ayırt edemem ama ayrı özelliklerini okuyunca “aaa gerçekten de bu daha bir böyle sanki” dedirtiyor.

Chill: (turkuaz) Suyla aktive olan ve pürüsüz makyaj çıkarma özelliği olan bir sünger. Benim gözlemlerim, diğerlerinden biraz daha sert yapıda ve daha seken bir sünger olduğu.

Nude Sponge: (ten rengi) Daha hızlı ve hata kapatan bir sünger. Rahat ve yumuşak. Gerçekten de kullanımı daha hızlıydı. Chill’e göre boyutu daha da şişiyor ve daha yumuşak. Yalnız rengi soluk sarı olduğu için, ne kadar temizlersem temizleyeyim sanki kirliymiş gibi duruyor olması benim pek hoşuma gitmedi.

Elimde bir de Pro (özellikle profesyonel makyözler için dizayn edilmiş, orijinal beauty blendera göre daha yüksek pigmentasyonlu bir kapatıcılık ortaya çıkarıyormuş, kıvrımları ile sivriliği daha özel, süngeri daha yumuşakmış ve kusursuz bir yüz ortaya çıkarıyormuş) ve Swirl (rengi mükemmel şekilde eliptikmiş, makyajı karıştırmayı kolaylaştırıyormuş ve süper yumuşakmış) var ama onları henüz kullanmadığım için kesin bir şey yazamıyorum. Kullandıkça bu yazıyı güncelleyerek onları da ekleyeceğim.

 

 

 

Beauty Blender – Makyaj Süngeri” için 3 yorum

  1. Geri bildirim: Bunlar Bitti (3) (2019)
  2. Geri bildirim: Kat Von D
  3. Geri bildirim: Bunlar Bitti (6) (2019)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s