Sanırım son iki ayın en çok ses getiren, en çok reklamı yapılan ruju bu oldu. İşin komik kısmı ise bu rujun bir yıldır Amerika ve Kanada’da zaten satılıyor olmasına rağmen bize daha yeni gelmiş olması… Bizim çoğu ürüne çok daha geç ulaşıyor olmamız hiç hoşuma gitmiyor. Neyse ki, en azından geçen sene Amerika’da çıktığında sadece 6 renk varken bize o haliyle değil de genişletilmiş versiyonuyla geldi.

Kokusu hakkında her ne duyduysanız hepsi doğru. İnanılmaz bir çikolata kokusu var. Hem de alelade bir çikolata değil, kaliteli bir yerde özel olarak yapılan bir sıcak çikolata gibi kokuyor.

Aplikatörünün ucu sivrildiği için dudak kalemi kullanmadan da sürmesi çok kolay. Tek katta tamamen opak bir görüntü veriyor. Gün içinde dudak kenarına taşma da yapmıyor.

Bir de kalıcılığı var ki, nasıl başarılmış bilemiyorum bile. Sabah işe gidip, işte yiyip içip ağzımı silmeme rağmen azıcık dudak kenarlarında en fazla %5’lik bir silinme oldu o kadar. devamı sapağlam, hiç azalmadan durmaya devam etti. Yalnız, bunun karşılığında dudaktan çıkarması da çok zor. Yağ ile ya da yağ bazlı bir makyaj temizleme suyuyla çıkarmak gerekiyor.

Tek bir sorunu var, o da çok yapışkan olması. İlk sürüldükten beş dakika sonra biraz azalıyor ama yine de gün boyunca iki dudağı sürekli birbirine yapıştıran bir özelliği var. Bir de günün sonuna doğru çok olmamakla birlikte biraz mat kuruluğunu hissettirip belli de ediyor.

Bendeki renkler “848 – Dose of Cocoa” ve “856 – 70% Yum”. Swatcharı:

 

Bu arada, bende fotoğrafta gördüğünüz rujların şişesinin değişik olmasının sebebi benim bu ikisini geçen yıl Kanada’dan getirtmiş olmam. Paketi farklı ama ruj tamamen aynısı.

Güncelleme:

Sonradan 842 “Candy Man” rengini de aldım. Onun da swatchı bu:

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s