Bu renklerin çoğunu Makeup Revolution’ın diğer paletlerinde de görmüş olmama rağmen güzel kombine edilmiş olması ve kombinasyona uygun şık bir paketlemesi olmasından dolayı hoşuma gitti. Eğer özellikle bu çeşit renkleri içeren bir palet arıyorsanız tavsiye edebileceğim bir palet ama içindeki renkler “Velvet Rose” ve “Love
the Revolution” paletlerinin içinden karma alınmış gibi olduğundan inanılmaz özgün renkler içeren özel bir palet olmadığını da belirteyim. 

İçinde iki aydınlatıcı, 4 mat far, 2 simli far, 3 tane de “foiled” diyebileceğim yoğun parlak far var. Farların ve aydınlatıcıların hepsinin özellikleri birbirinden farklı ama birkaç ortak noktaları da var. Hepsi sürerken dökülüyor. O yüzden yüz makyajınızı buradaki farları kullandıktan sonra yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında, farlar uzun süre boyunca dayanıklı ve bütün gün boyunca gözkapağında az birikip iz yapmış oluyor. Aydınlatıcılardan ise “you are unstoppable” sadece yaklaşık bir saat duruyorken “out of this world” günün yarısı boyunca durdu. Bütün renklerin üzerine kat kat gecerek etkilerini arttırmak mümkün ve hiçbirinin etkisi Fix + ile yükseltilemiyor.

Açıklamaya önce farlardan başlıyorum. Revolution paletleri genelde denk geldiklerime göre koyu renklerde hep bir sorunlu oldu. Bunda da böyle. “striking”, “remarkable”, “distunguished” renkleri hem pigment açısından zayıf hem de karıştırması çok çaba gerektiriyor. Hatta “distunguished”i karıştıramadım bile. Geri kalan renkler kolay karışıyor ve pigmentleri de muhteşeme yakın. Hatta bu paletteki “fantastic” rengini yüksek fiyatlı aynı renk farlarla karşılaştırdığım bir swatch fotoğrafı var. Onu da buraya ekliyorum. Folyo gibi (foiled) olan üç farı fırçayla kullanmak pek sonuç vermiyor ama parmakla kullanınca harikalar. “breathtaking”, “first class” ve “supercharged” da hakikaten Huda Desert Dusk ile yarışır haldeler (dokunma hislerinde kalite farkı biraz belli ama duruşları ve karıştırılma kolaylıkları hemen hemen aynı). Benim bütün paletten favori rengim, az simli şeftali rengi olan “supercharged”.

 

IMG_8146

 

Aydınlatıcılara gelince… İki aydınlatıcının ikisinin kalitesi bu kadar mı birbirinden farklı olur? “you are unstoppable”da bir altın rengi yapmaya çalışmışlar ama sürünce hemen hemen hiç etkisi yok. Günlük kullanmaya yetecek kadar bile etkisi yok. “Out of this world” ise (neredeyse beyaz şampanya rengi) uzaya ışınlar gönderecek kadar parlak. Dengeli sürülürse günlük kullanmak da mümkün ama Balm’ın aydınlatıcısıyla yarışır diyorum, başka bir şey demiyorum. “Out of this world”ü Fix + ile daha da yoğunlaştırmak mümkün ama o zaman kalıp gibi otuyuyor ve yüze düzgün yayılmadığından güzel durmuyor.

Paletin swatchları aşagıdaki gibi: (Soldan sağa: “Out of This World”, “Striking”, “Breathtaking”, First Class”, “You are Unstoppable”, “Exceptional”, “Fantastic”, “Legendary”, “Distinguished”, “Supercharged”, “Remarkable”)

img_8169.jpg

 

Not: watsons.com.tr’de bu farın fiyatı 150 TL diye geçiyor ama o yanlışlıkla olmuş bir sistem hatasıdır diye düşünüyorum. Değil mi? Çünkü klasik bir Makeup Revolution farının olamayacağı kadar yüksek bir miktar…

IMG_8153.JPG

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s