Öncelikle size bir soru: Sleek’in ülkemizden çekilmesine üzüldünüz mü? Makeup Revolution Türkiye’ye gelene kadar uygun fiyatlı olmasına rağmen renkli ve pigmentli far paletleri Sleek’ten başka hiçbir markada yoktu. Bir de paletlerindeki renk dağılımları da hep göz alıcıydı.

Bu aydınlatıcı paletinde de renkler bir harika. İçinde lila, pembe gibi enteresan ve çeşitlilik katan renkler ve sarı ile şampanya gibi duruma göre daha klasikleşmiş renklerden de var. Üç toz, bir krem highligterdan oluşuyor. Krem olan daha günlük kullanımlık ve doğal duruyor ve yoğunluğu çok da arttırılamıyor.

Toz olanları ise yayması kolay, pigmentleri ideal, tek katta günlük kullanıma uygun ama kat kat sürünce veya Mac Fix + ile kullanınca ışık gibi parlıyor. Yani neredeyse ideal palet gibi… Ama neredeyse… Neden neredeyse? Çünkü Sleek paletlerinde genel olarak beğenmediğim ve Sleek markasını çok sevmeme engel olan bir durum var. Nedense ürünleri yüzde hiç kalıcı değil. Aynı sorun far paletlerinde de vardı. İlk bir sürünce muhteşem görünüyor ama aradan yarım saat bile geçmeden sürülen her şey yok oluyor. Bu palet de istisna değil. Sürülen şeyin yaklaşık yirmi dakika ömrü var, sonrasında ise eseri bile kalmıyor.

Paletteki renklerin swatchları: (Soldan sağa; Ecliptic, Hemisphere, Subsolar, Equinox)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s