Bu, ölümsüz insanın hikayesi olayını kaç milyon kere daha okudum bilmiyorum. Artık sıradan bir ölümsüz insan (bu kitap için uzun yaşama hastalığı olan insa) hikayesinin beni etkilemesi için takla atması gerekiyor. Bu kitap da hiç takla atmamış. Yine de, bu konuyu işleme konusunda, bu konuda az kitap okumuş olsaydım bile bence bu kitap pek iyi değil.

Yine kızını kaybetmiş (nedense hiç oğlunu kaybeden yok), yine aşka küsmuş ama fikrini değiştirecek biriyle karşılaşıyor, yine hayattan bezmiş ve bir anda umut bulmasına şaşırıyor, yine eskinin ünlü insanlarıyla tanışmış (nedende Shakesspeare ile tanışmayan olmuyor bu kitaplarda zaten)… Kitap o kadar klişelerle dolu ki, bunları yazdığım için size spoiler vermiş gibi hissetmiyorum. Hatta kitabın tamamı klişe! İçinde sadece bir iki tane orijinal fikir var.

Okurken basitliğine o kadar göz çevirdim ki inanamazsınız. Akmadığı için iki ayda da anca bitirdim. Tamam, çoğu zaman kitaplarda öyküler klişelerin üzerine dayalı olur ama öyle güzel işlenir ki kitap akar gider (bakınız: bazı romantik komediler) ama bunda o da yok. Bir de her nedense bu kitabın filmini çekiyorlarmış sanırım. Belki filmde birkaç olay daha katarlarsa biraz düzelir.

Bahsettiğim kitabı incelemek isterseniz aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz:

0001782557001-1.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s