Biri palet olmak üzere dört ayrı Anastasia Beverly Hills ürününden bahsedeceğim. Uzun bir yazı olacak! Hazır olun!

Anastasia Beverly Hills Türkiye’ye gelmeden öncesinden beri Brow Definer kaş kalemini bir şekilde bulur/ alır/ getirtir kullanırdım. Onun kadar doğal durup da kolay kullanılan bir de Benefit’in Goof Proof‘u var ama başka da bir şey yok. Defalarca Brow Definer satın alıp bitirene kadar kullandım.

Şimdi ABH’in Türkiye’ye gelmesiyle üç ürününü daha aldım (Soft Glam, Clear Brow Gel, Liquid Lipstick) ve markanın şimdiye kadar kullandığım her şeyindeki kalite tutarlılığı beni çok etkiledi. Şimdiye kadar bütün kullandıklarımdan çok memnun kaldım ve genelde bu kadar çok övülen markalarda kesin bir şeyler abartılmış çıkıyor diye hepsinden memnun kalacağımdan pek de ümitli değildim.

LIQUID LIPSTICK “Crush”: 

Ben ne kadar uzun süredir kendime uygun nude ruj arıyorum biliyor musunuz? Nude ruj modası geldi, gitti, elimden elliden fazla çeşit, farklı markalarda ve tonlarda bej ruj geçti ve HALA bulamadım. Ya çok pembeler ya da çok gri. Bir türlü dudağımla aynı renk olanını bulamıyorum.

Şimdilik, bana uygun olan nude’a en yaklaşabilen ruj bu oldu. Biraz pembeye yakın bir nude ama beni rahatsız edecek kadar değil. Ve formülü… Mat rujun dudakta olduğunu unutabilecek kadar rahat versiyonunu bulmak çok zor ama bu inanılmaz rahat bir ruj. Dudağı gerince bile kuruluk ve rahatsızlık hissi vermiyor (peşpeşe birden fazla gün kullanınca kurutuyor). Yağlı tipli şeyler yenmedikçe dudaktan çıkmıyor, yağlı şeyler yedikten sonra da dudağın orta bölümü boşalıyor. Bu durumda üstüne bir kat daha sürünce pek iyi sonuç almadım. Bu sefer biraz kuru ve rahatsız hissettirdi ama rujun tamamını silip yeniden uygulayınca böyle bir sorun kalmadı. Ruj bardağa transfer yapmıyor ama ıslatılmış peçeteyle bile çıkarabildim. Bu renk için dudak kalemine ihtiyaç duymadım ve zamanla dudak kenarlarına taşma da yapmıyor.

CLEAR BROW GEL:

Şeffaf kaş maskarası/jölesi gibi bir şey. Sabah 7’de kaşımı sabitlemesi için sürdüm, temmuz sıcağına rağmen akşam 9’da makyajımı temizleyene kadar kaşımı sağlam tutmaya devam etti. Hissi biraz saç jölesini andırıyor.

SOFT GLAM PALETİ:

İçinde 9 mat, 5 simli olmak üzere 14 renk var. En sevdiğim paletlerim arasındaki yerini aldı bile. Hıçbir rengin kalite farkı yok. Hepsinin pigmentasyonu ideal ve çok kolay karışıyor. En şaşırtıcısı da, altında baz olmadan dahi sürülse, sabah ne kadar ve nasıl sürdüyseniz geceye kadar hiç rengi azalmadan, birikme yapmadan aynı sürüldüğü haliyle durmaya devam ediyor. Temizlemesi de çok kolay. Toz halinde yüze dökülme genelde yapmıyor ama yaparsa da minimal düzeyde. Soft Glam’de isim olarak içindeki renklere ve duruşlara tam uymuş. Hakikaten de bir şekilde yumuşak gösterişli sonuçlar veriyor. Günlük kullanıma da gece makyajına da uygun.  Benim paletteki favori rengim “Burnt Orange”.

Yalnızca iki eleştirim var. Paletin içinden çıkan fırçayı pek sevemedim. Rengi gözkapağına yerleştirirken iyi ama karıştırmayı istediğim kadar iyi yapmıyor. Bir de paletin dışının açık renk süet olması fikri kimden çıktıysa paletini hangi kuru temizlemecide temizlettirdiğini öğrenmek istiyorum. Temiz tutacağım diye canım çıktı.

Üst kattaki renkler soldan sağa sırayla: Tempera, Glistening, Orange Soda, Rose Pink, Sultry, Bronze, Mulberry.

Alt kattaki renkler soldan sağa sırayla: Dusty Rose, Fairy, Burnt Orange, Sienna, Rustic, Cyprus Umber, Noir.

BROW DEFINER:

Bu kaş kalemini zaten sürekli öve öve bitiremedim. Yukarıda da ne kadar sevdiğimden bahsetmiştim. Brow Definer hakkında daha önceden yazdığım bir blog yazım var. Onu okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s