Kiehl’s’in “Amazon beyaz kili içeren, gözenekleri gözle görülür oranda küçülten, cilt dokusunu derinlemesine arındıran kil maskesi”. İddialarını karşılayıp karşılamadığına gelmeden önce ben biraz bu maskeyle ilgili kendi deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Öncelikle, kullandıktan sonra yüzü kurutmuyor. Nemlendirilmiş bir his de vermiyor ama yumuşacık ve normal bırakıyor (cilt tipim karma). Bir kutusu haftada iki kullanmama rağmen hala bitmedi yani aylarca gidiyor. Bir de temizlemesi çok kolay değil. Kuruduktan sonra çıkarmak için bir hayli yıkamak gerekiyor. Yani şu Neutrogena reklamlarındaki yüzüne su çarparak tüm sabunu tek seferde durulayan kızların yaşadığı deneyimin tam tersi sizi bekliyor.

İddiasını karşılamasına gelince, gözle görülür oranda gözenekleri küçültüyor ama bir anda gözeneklerin yok olmasını beklemeyin. Kastettiği “gözle görülür” yaklaşık %2 civarında. Bittikçe yeniden almak isteyebileceğim, yüzü derinlemesine temizleyen ve temizlediğini hissettiren, buna rağmen yüzü hiç tahriş etmeyen bir kil maskesi. Yaz kış kullanmama rağmen hiçbir mevsimde yüzümle bir uyuşmazlığı olmadı.

Ufak bir tavsiye: Bu maskeyi kullandıktan hemen sonra yüzümü bile kurulamadan siyah nokta bandı kullanınca bantların etkisinin iki kata kadar arttığını fark ettim. Maskenizden hemen sonra bantları kullanmayı bir deneyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s